header newses

Informacje

Informacje

Zniszczył przednią szybę autobusu. Czeka go do pięciu lat więzienia

Autobus Tarnowskie Gory

Dla wielu picie alkoholu w pojeździe komunikacji publicznej to znaczne wykroczenie. To jednak nic w porównaniu z rzucaniem butelką w autobus.

Awantura w autobusie 

W ubiegły piątek autobusem kursującym między Bytomiem a Tarnowskimi Górami podróżowało dwóch mężczyzn. Nie uważali za stosowne, by ubrać maseczki, a ponadto spożywali alkohol. Kierowca zmuszony był zwrócić im uwagę, jednak dwójka pasażerów nie zwracała uwagi na jego słowa. Doszło do sprzeczki. Kierowca zatrzymał pojazd, a następnie wyprosił awanturników z autobusu. Mężczyźni co prawda wysiedli, ale jeden z nich był tak wściekły, że wyciągnął butelkę z pobliskiego kosza, rzucił nią w stronę pojazdu i stłukł przednią szybę.

- Policjanci ustalili rysopis sprawców i ruszyli ich znaleźć. Kilka minut później, na jednej z tarnogórskich ulic, mundurowi natrafili na agresorów, którzy za sklepem spożywali alkohol - informują mundurowi. - Policjanci zatrzymali 37-latka, który zniszczył szybę w autobusie - dodają.

Wandal przyznał się do stawianych mu zarzutów. Szkody, których był sprawcą, szacuje się na 10 tysięcy złotych. Grozi mu do pięciu lat za kratkami. Drugi z mężczyzn także poniesie odpowiedzialność za szereg wykroczeń.

Search