Integracja po strzybnicku, czyli przy cieście, bębnach i straży pożarnej. Jak było na festynie?

W sobotę, 3 września, przy remizie strzybnickiej OSP odbyło się wydarzenie dla mieszkańców i gości z zagranicy. Frekwencja zdecydowanie dopisała, bo i atrakcji nie zabrakło.

"Poznaj swojego sąsiada" w Strzybnicy

Pod takim hasłem Rada Dzielnicy i Stowarzyszenie Nasz Samorząd zorganizowali imprezę w pierwszy weekend września. Mimo sporej konkurencji w postaci Pikniku Militarnego, Industriady czy Dramataliów, wydarzenie przyciągnęło niemało gości.

Mali strzybniczanie świetnie bawili się na dmuchanych zamkach. Podziwiali także strażacki sprzęt. Odważniejsi mogli wystąpić na scenie razem z "Dudkiem", który zadbał o oprawę muzyczną. Na chętnych czekały mniejsze i większe bębenki. Z taką atrakcję mógł rywalizować tylko... strażacki podnośnik, który zabierał uczestników ponad dachy pobliskich budynków.

Podczas kiedy maluchy odkrywały swoje muzyczne talenty lub podziwiały wielkie bańki mydlane, starsi goście mogli odpocząć i porozmawiać. Na zgłodniałych czekał specjalny namiot i strefa gastronomiczna. Jak bawili się tarnogórzanie? Zobaczcie sami w powyższej galerii.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon