Ireneusz Franusik wicemistrzem Europy. Trenuje go Mikołaj Kowalik

W Budapeszcie trwają właśnie Mistrzostwa Europy Masters Classic w Trójboju Siłowym. Sportowiec z Kola Classic Team zdążył już zdobyć kilka medali i tytuł wicemistrza.

Ireneusz Franusik ze złotem i srebrem

28 lutego w stolicy Węgier rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Masters Classic w Trójboju Siłowym. Bierze w nich udział 362 zawodników: 211 mężczyzn i 151 kobiet z różnych europejskich krajów. Wczoraj, 1 marca, swoje możliwości pokazał jeden z reprezentantów Polski. Ireneusz Franusik jest członkiem Kola Classic Team. Szkoli go znany tarnogórski mistrz Mikołaj Kowalik.

W środę Ireneusz Franusik zdobył tytuł Wicemistrza Europu w klasycznym trójboju siłowym! Co więcej, udało mu się także sięgnąć po srebro za siad i martwy ciąg. Do tego dołożył jeszcze złoto za wyciskanie na ławce leżąc.

- Mając świadomość kontuzjowanego łokcia oraz faktu, że to jego najsłabszy bój, owo "małe złoto" okazało się całkiem duże! Dziękuję mojemu Irro za wolę walki, determinację i zaufanie - cieszy się trener Mikołaj Kowalik.

Wicemistrzowi gratulujemy, a także życzmy kolejnych sukcesów oraz rekordów.

Mikołaj Kowalik podczas mistrzostw świata

Może Cię zainteresować:

Mikołaj Kowalik, mistrz świata w kulturystyce: Anaboliki w sporcie były, są i będą. To, czy ktoś je bierze, jest sprawą indywidualną

Autor: Martyna Urban

02/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon