IV liga. Będzie cud w Zbrosławicach? Drama coraz bliżej utrzymania

Piłkarze ze Zbrosławic po rundzie jesiennej byli jednym z głównych kandydatów do spadku z IV ligi. Wiosna jednak jest bardzo dobra w wykonaniu drużyny Dariusza Dwojaka i jak tak dalej pójdzie, to Drama sprawi wielką niespodziankę.

Chaos soccer gear Cjfl8r e Yx Y unsplash

Jesień była bardzo przeciętna w wykonaniu Dramy Zbrosławice. Klub z powiatu tarnogórskiego miał na koncie zaledwie 11 punktów i niektórzy już go skazali na spadek do ligi okręgowej. Wiary w utrzymanie jednak nie stracili trener i zawodnicy, a to zaczyna przynosić efekty.

IV liga nadal w Zbrosławicach?

Drama wiosną to całkiem inny zespół, który wygrywa z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie, ale także potrafi sprawić wielką niespodziankę. Przekonał się o tym m.in. Ruch Radzionków, który na własnym terenie przegrał w derbach powiatu tarnogórskiego 1:2.

Maj jest szczególnie dobry w wykonaniu podopiecznych Dariusza Dwojaka. Z pięciu spotkań Drama wygrała aż cztery, a to sprawia, że pozostanie w IV lidze staje się coraz bardziej realne.

Bardzo ważne były dwa ostatnie spotkania. Zbrosławiczanie w sobotę pokonali Śląsk Świętochłowice 2:0, a w środę rozbili na wyjeździe RKS Grodziec 4:0. Wprawdzie drużyna grająca w Ptakowicach nadal jest przedostatnia w tabeli, ale znacznie zmniejszyła stratę punktową do miejsca, które gwarantuje utrzymanie.

Drama chcąc nie martwić się o swój los, musi przeskoczyć trzy drużyny. Do tego brakuje jej czterech punktów. Wprawdzie z IV ligi spadną trzy drużyny, ale liczba ta może wzrosnąć o jeden, gdy z III ligi spadnie ROW 1964 Rybnik.

Do zakończenia sezonu pozostały cztery mecze, a terminarz jest dość obiecujący. Drama będzie kolejno grać z dziesiątym Gwarkiem Ornontowice, jedenastą Przemszą Siewierz, trzynastą Szczakowianką Jaworzno oraz piętnastym AKS-em Mikołów.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

DSC06394

IV liga wraca do Zbrosławic

Rr

Kontraktowe porządki w Radzionkowie. Dwaj piłkarze odejdą?

Tarnogórski policjant Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi! Ryszard Preg pobił rekord

Tarnogórski policjant Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi!

ZSTiO "Mechanik" i Chemet

Umowa między "Mechanikiem" i Chemetem już podpisana

Tarnowskie Góry, TS Gwarek

Dwa nowe boiska dla Gwarka coraz bliżej. Przetarg już ruszył

Piotr Budzisz

Zmarł Piotr Budzisz. Gmina Krupski Młyn wiele mu zawdzięcza

Tarnowskie Góry rynek

Wyniki badania "Gmina dobra do życia" 2021