IV liga wraca do Zbrosławic

Drama Zbrosławice na dwie kolejki przed końcem sezonu zapewniła sobie awans do IV ligi. Dla drużyny z powiatu tarnogórskiego jest to powrót na ten poziom rozgrywkowy po zaledwie jednym roku.

Fot. Śląski Związek Piłki Nożnej
DSC06394

Rok temu w Dramie Zbrosławice nastroje były zupełnie inne. Drużyna prowadzona przez Dariusza Dwojaka nie zdołała się utrzymać w IV lidze i przyszło jej rozpocząć nowy sezon na poziomie ligi okręgowej. W klubie jednak wszyscy przełknęli gorycz porażki, a następnie zaczęli działać, aby jak najszybciej wrócić na piąty szczebel rozgrywkowy w Polsce.

Zbrosławiczanie od początku sezonu byli zdecydowanym faworytem bytomsko-zabrzańskiej "okręgówki". Nie mogło być inaczej, skoro w składzie znajdowali się tacy gracze, jak Marcin Lachowski, Robert Chwastek, Dawid Gajewski, czy Adam Dzido, którzy jeszcze niedawno występowali w III lidze.

Drama bez większych problemów zdominowała rozgrywki. W 28. meczach zaliczyła jedynie trzy potknięcia (dwa remisy i jedna porażka). Drugi w tabeli Orzeł Miedary próbował gonić, ale na dwie kolejki przed końcem stało się jasne, że to klub ze Zbrosławic w tym roku zamelduje się w IV lidze.

Podopieczni trenera Dwojaka awans przyklepali w wielkim stylu. W środę 8 czerwca wygrali na wyjeździe ze Startem Sierakowice aż 9:1. Dzięki temu zawodnicy mogli bez skrępowania otworzyć szampany i świętować powrót do IV ligi.

Przed Dramą Zbrosławice ciekawy kolejny sezon. Na stadion w Ptakowicach przyjadą takie zespoły, jak Ruch Radzionków, Rozwój Katowice, Szczakowianka Jaworzno, czy Szombierki Bytom. Można także spodziewać się, że awans zachęci działaczy, aby wzmocnić zespół kolejnymi ciekawymi nazwiskami.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon