Jak bezpłatnie skorzystać z transportu podczas Industriady 2023?

Trwają przygotowania do Święta Szlaku Zabytków Techniki. Podczas niego turyści będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów autobusami, tramwajami oraz pociągami. Wyjaśniamy, jak pobrać nieodpłatne bilety.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie góry industriada 2023

Transport podczas Industriady 2023

Podobnie jak podczas ostatnich edycji, osoby uczestniczące w imprezie, które zdecydują się na przejazd transportem publicznym, będą mogły podróżować bezpłatnie. Umożliwi on wycieczki do 46 przemysłowych zabytków w 29 miastach.

Autobusy i tramwaje

Jednym z partnerów Industriady jest Zarząd Transportu Metropolitalnego. Dzięki temu goście mogą skorzystać z nieodpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać kupon ze strony internetowej Industriady. Następnie należy go wydrukować lub używać w formie elektronicznej na urządzeniu mobilnym. Kupon upoważnia do bezpłatnych przejazdów jedną osobę, która może korzystać z komunikacji miejskiej ZTM. Przed wyruszeniem w drogę warto sprawdzić sobotni rozkład jazdy. Promocja obowiązuje w dniu wydarzenia – 17 czerwca.

Natomiast w Częstochowie podczas Industriady turyści mogą bezpłatnie przemieszczać się zabytkowymi autobusami. W trasę wyruszy Jelcz 043, tzw. "Ogórek" oraz Ikarus 280. Odjazdy zaplanowano co pół godziny spod ratusza. Autobusem będzie można dojechać do Muzeum Historii Kolei oraz Muzeum Górnictwa Rud Żelaza. Szczegółowe rozkłady udostępnione zostaną na przystankach.

Pociągi

Do akcji dołączają także Koleje Śląskie. By przejechać bezpłatnie pociągami trzeba dokonać rezerwacji biletu na stronie internetowej KŚ. Stacją początkową może być każda stacja obsługiwana przez Koleje Śląskie, znajdująca się na terenie województwa śląskiego. Stacją docelową może być natomiast każda stacja, która ulokowana jest w pobliżu obiektu biorącego udział w tegorocznej edycji Industriady. 17 czerwca na podstawie dokonanej rezerwacji turysta otrzyma bezpłatny bilet w kasach Kolei Śląskich lub u kierownika pociągu. Ważna rzecz do zapamiętania! Decydując się na odbiór biletu u kierownika, musimy zgłosić się do niego i poinformować o chęci otrzymania bezpłatnego biletu zaraz po wejściu do pociągu. Darmowy przejazd na tej podstawie możliwy będzie w dniu Industriady, 17 czerwca.

   Industriada Tarnowskie Góry

   Może Cię zainteresować:

   Industriada 2023 w Tarnowskich Górach. Co będzie się działo w Mieście Gwarków?

   Autor: Urszula Gołkowska

   06/06/2023

   Subskrybuj tarnowskiegory.info

   google news icon