Jak odnaleźć zagubione rzeczy w pociągu Kolei Śląskich?

Ślązacy każdego dnia śpieszą się do pracy, szkoły lub inne miejsce. Niestety, pośpiech nie jest ich sprzymierzeńcem. W natłoku codziennych obowiązków, wielu z nich zapomina o zabraniu swojej parasolki, rękawiczek, a nawet plecaka z ważnymi dokumentami podczas wysiadania z pociągu, tramwaju czy autobusu. Koleje Śląskie postanowiły rozwiązać ten problem. Naturalnie nasuwa się pytanie, jak odnaleźć zagubione rzeczy w pociągu KŚ? Szczegóły poniżej.

Jak odnaleźć zagubione rzeczy w pociągu Kolei Śląskich

Gdzie trafiają „zguby”?

Okazuje się, że pasażerowie pociągów KŚ podczas wysiadania nie zostawiają tylko parasolek, czapek czy rękawiczek. Z wykazu rzeczy znalezionych w pociągach Kolei Śląskich wynika, że pasażerowie zapomnieli zabrać ze sobą: ubrań w pokrowcu, torby świątecznej z zawartością, okularów, torby podróżnej z rzeczami osobistymi, portfela, plecaka, telefonu, dekodera czy ładowarki. Co ciekawe, pracownicy obsługi pociągów KŚ regularnie kontrolują wnętrza pociągów, a znalezione „zguby” przekazują do wyznaczonych punktów.

Jak odnaleźć zagubione rzeczy?

Dobre pytanie. Podróżujący, którzy pragną odnaleźć pozostawione lub zgubione rzeczy w pociągach KŚ, mogą to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze, powinni skontaktować się mailowo (prz@kolejeslaskie.pl) lub telefonicznie (+48 727 030 045) z Punktem Rzeczy Znalezionych Kolei Śląskich. Punkt jest czynny dla pasażerów od poniedziałku do piątku (oprócz świąt) w godzinach od 7.00 do 15.00.

Po drugie, podróżni mogą skontaktować się telefonicznie (+48 32 428 88 88) z infolinią o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich. Infolinia jest czynna całodobowo i to przez 7 dni w tygodniu. Kolejną alternatywą jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta. BOK jest czynny od poniedziałku do piątku (oprócz świąt), w godzinach od 7.00 do 15.00. Również w tym przypadku pasażerowie mogą skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta telefonicznie (+48 32 428 88 88) lub mailowo (bok@kolejeslaskie.pl).

Gdzie można odebrać zgubę?

Rzeczy znalezione w pociągach lub pomieszczeniach spółki KŚ są przekazywane do Punktu Rzeczy Znalezionych. Gdzie można go znaleźć? A no, na dworcu kolejowym w Katowicach (Plac Oddziałów Młodzieży Powstańczej). Warto pamiętać, że odbiór rzeczy przez osobę uprawnioną może nastąpić po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem Kolei Śląskich, który jest dostępny pod numerem telefony +48 727 030 045.

Rzeczy, które nie zostaną odebrane są przekazywane do Biura Rzeczy Znalezionych, które mieści się przy Urzędzie Miasta Katowice, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami prawnymi. Rzeczy, nie przyjęte przez biuro są likwidowane po upływie minimum 30 dni.

Wykaz rzeczy znalezionych

Co ciekawe, na oficjalnej stronie internetowej Kolei Śląskich o TUTAJ, funkcjonuje wykaz rzeczy znalezionych przez pracowników KŚ. Co w praktyce oznacza, że pasażerowie, którzy zgubiliśmy ulubione gogle narciarskie czy parę okularów mogą odnaleźć swoje rzeczy za sprawą wykazu rzeczy znalezionych. Wykaz jest aktualizowany na bieżąco, a także posiada informacje o numerze pociągu, relacji przejazdu oraz dacie znalezienia.

Oczywiście, najlepiej unikać niepotrzebnych poszukiwań zagubionych przedmiotów. Co za tym idzie, przed opuszczeniem pociągu pasażerowie powinni dokładnie sprawdzić, czy zabierają ze sobą wszystkie rzeczy, z którymi wsiadali do pojazdu. Taka postawa zaoszczędzi im sporo czasu i niepotrzebnego zamartwiania się o zagubione przedmioty.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej i wygodniej!
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | TWITTER

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon