Jak skutecznie zorganizować szkolenie w sali konferencyjnej?

Chcesz pomóc swojemu zespołowi się rozwijać, ale nie dysponujesz odpowiednim pomieszczeniem w swoim biurze? A może regularnie prowadzisz szkolenia dla firm i klientów indywidualnych i zastanawiasz się, jakie sale konferencyjne spełnią Twoje oczekiwania? Dowiedz się, jak wybrać salę na spotkania biznesowe, szkolenia i konferencje, a także o co zadbać w czasie organizacji takich wydarzeń.

Jak skutecznie zorganizować szkolenie w sali konferencyjnej?

Organizacja szkoleń – czy to trudne wyzwanie?

Szkolenia stacjonarne w salach konferencyjnych to zadanie dość łatwe do zorganizowania. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, jakie powinna spełniać sala konferencyjna. Komfort i funkcjonalność to kluczowe cechy sali szkoleniowej, w której ma odbyć się kurs lub konferencja. Aby je zapewnić, weź pod uwagę:

  • liczbę uczestników – przestrzeń na Sali musi być dostosowana do określonej liczby uczestników szkolenia lub konferencji;
  • nagłośnienie sali – czy będą konieczne mikrofon i głośniki, które zapewnią odpowiedni odbiór dźwięku danej liczbie uczestników na danej powierzchni;
  • długość szkolenia lub konferencji – zależy od niej m.in. potrzebny catering;
  • multimedia – oceń, czy będą niezbędne rzutniki i ekrany, multimedialne telewizory lub inny sprzęt konferencyjny.

Szkolenia i niewielkie konferencje możesz też organizować w salach, którymi Twoja firma dysponuje na co dzień. Wynajem powierzchni biurowej bardzo często obejmuje także tego typu przestrzenie.

Układ sali konferencyjnej – jaki sprawdzi się najlepiej?

Jak zaaranżować przestrzeń na sali konferencyjnej, aby była optymalna dla przeprowadzenia szkolenia? Wszystko zależy od liczby uczestników i charakteru spotkania. Typowo wykładowe szkolenia można przeprowadzać w sali z krzesłami i stolikami w układzie klasowym (podobnie jak ławki szkolne) lub teatralnym (w rzędach) naprzeciwko tablicy lub podium przemawiającego.

Praktyczne szkolenia i warsztaty można wygodnie przeprowadzić w sali z owalnym stołem lub stolikami ułożonymi w podkowę. Taki układ ułatwia komunikację między uczestnikami oraz ich współpracę.

Catering podczas konferencji

O co zadbać podczas szkolenia w kwestii wyżywienia. To również zależy od długość szkolenia. Podstawą jest zawsze bufet kawowy z ekspresem i gorącą wodą do zrobienia herbaty. Powinny znaleźć się tam również soki i zimna woda, a także lekkie przekąski.

W przypadku dłuższych, kilkudniowych szkoleń należy zadbać o regularne posiłki. Warto przygotować menu do wyboru, np. wegetariańskie i mięsne.

Multimedia i nagłośnienie na sali – ważny element w czasie wystąpienia

Dobrze zaaranżowana przestrzeń na sali i catering to nie wszystko. Niezwykle ważne są multimedia, które pozwolą skutecznie przeprowadzić szkolenie. Co jest niezbędne?

  • Multimedialny telewizor lub rzutnik i ekran, na których można wyświetlać prezentacje i inne materiały.
  • W razie konieczności niezbędne okaże się nagłośnienie sali, tj. mikrofon dla prowadzącego, mikrofon dla uczestników, a także głośniki i mikser.
  • Nie należy zapominać o osprzęcie i okablowaniu, które pozwolą w podłączyć wykorzystywany sprzęt.

Sale konferencyjne, odpowiednie do przeprowadzenia szkoleń dla uczestników w liczbie od kilku do 50 osób możesz wynająć w Centrum Biznesowym Atrion w Tychach.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon