Jaki piekarnik do pizzy wybrać? Ranking 2022

Neapolitańska, sycylijska, capricciosa, rzymska, hawajska czy polska – można wybierać w pizzę w różnym stylu i z różnymi dodatkami. To smaczne danie można także przygotować samodzielnie, ale przyda się do tego odpowiedni piekarnik. Polecamy kilka z nich dostępnych w MATRIXMEDIA.PL.

Piekarnik do pizzy zdjęcie główne

Pizzę najczęściej jemy „na mieście” w starannie wybrany lokalu. Można ją także zjeść z domu i to niekoniecznie gotowe mrożone danie kupione w markecie czy zamówioną z dowozem. Zrobiona samodzielnie z pewnością będzie smakować o wiele lepiej, ale nie każdy piekarnik nadaje się do jej upieczenia.

Jak upiec pizzę w domu?

W profesjonalnych piecach do pizzy temperatura sięga nawet 500°C. W domowych piekarnikach taką trudną osiągnąć, ale pizzę można upiec. Trzeba po prostu skorzystać z maksymalnych ustawień. Żeby była równomiernie wypieczona najlepiej wybrać termoobieg i dolną grzałkę lub termoobieg z grillem. Można ją piec na zwykłe blasze, ale o wiele lepiej sprawdzi się kamień do pizzy. Przy jego użyciu będzie się piec krócej, a temperatura będzie się równomiernie rozkładać.

- W naszym sklepie mamy wiele piekarników, które idealnie nadają się do domowego przygotowania pizzy. Niektóre z nich mają tryb pizza – wystarczy go włączyć i pizza będzie idealnie wypieczona – mówi Adam Wysocki - Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

Tryb pizza w piekarnikach Samsunga

Wśród piekarników, które doskonale nadają się do przygotowania pizzy w domowych warunkach wiele modeli do wyboru ma firma Samsung. To m.in. piekarnik SAMSUNG NV75N7626RB https://matrixmedia.pl/piekarnik-samsung-nv75n7626rb.html. Temperatura sięga do 275°C i jest też grill, który przyrumieni ser do pizzy i oczywiście termoobieg. Zastosowano tu także technologię Dual Cook, więc można jednocześnie przygotować dwa dania – pizzę i coś jeszcze. Piekarnik dzielony jest na dwie oddzielne strefy, których można używać niezależnie i piec w nich przy różnych ustawieniach temperatury i czasu. Dodatkowo drzwi piekarnika można otworzyć tylko w połowie, więc nie nie ma utraty ciepłe w drugiej strefie.

Inny model to SAMSUNG NV73J9770RS https://matrixmedia.pl/piekarnik-samsung-nv73j9770rs.html. Tu jest zakres temperatur od termoobieg 30 -275°C (termoobieg) i 100 – 300°C (grill) i tryb pizza! Można także skorzystać z technologii Vapour, czyli podgrzania pizzy za pomocą przegrzanej pary, co zapewni idealny smak odgrzewanej pizzy. Kolejna propozycja SAMSUNGA to piekarnik oznaczony NQ50J3530BB, który zapewnia szybkie i precyzyjne pieczenie.

- Ten piekarnik wyposażony jest w kilka systemów grzewczych, takich jak wspierany ruchem wentylatorów termoobieg, który dokładnie rozprowadza ciepło i apetycznie opieka potrawy, w tym oczywiście pizzę – tłumaczy Adam Wysocki z www.matrixmedia.pl.

Piekarniki Concept do pizzy

Domową pizzę można także przygotować w piekarnikach firmy CONCEPT. Wśród nich jest model ETV7460bc, https://matrixmedia.pl/etv7460bc-elektryczny-wielofunkcyjny-piekarnik-do-zabudowy-60-cm-black.html który oferuje 9 funkcji pieczenia, w tym gorące powietrze i grill. Dzięki wentylatorowi, który rozprasza gorące powietrze wewnątrz piekarnika, uzyskuje się szybsze i bardziej równomierne pieczenie pizzy. Dodatkowo przy pieczeniu gorącym powietrzem nie jest konieczne wstępne podgrzewanie piekarnika.

Ostatni z proponowanych przez nas piekarników do pizzy to CONCEPT ETV8560wh. Ten model oferuje aż 14 funkcji pieczenia, w tym jest program do pieczenia pizzy.

- Jest tu także opcja pieczenia gorącym powietrzem i można piec na dwóch blachach jednocześnie – czyli dwie pizze naraz. A dzięki otworom wewnątrz piekarnika będą równomiernie upieczone – dodaje Adam Wysocki.

W obu piekarnikach firmy Concept jest też grill, który doskonale przyrumieni ser na pizzy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Depositphotos 432207742 xl 2015 kopia

Najlepsze prezenty dla mężczyzny - co wybrać na święta 2021?

Osiedla Jednorodzinne

Osiedla jednorodzinne. Inwestycje warte uwagi

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku

Kobylinski jpg

Wszyscy płacimy za błędy PiS

Gdzie przechować rzeczy po zalaniu mieszkania?

Gdzie przechować rzeczy po zalaniu mieszkania?

Polski sernik w czołówce światowych rankingów!

Polski sernik w czołówce światowych rankingów!

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe