Jarmark wielkanocny 2022 w Tarnowskich Górach. Jakie stoiska czekały na gości? [GALERIA]

Za nami kolejna, piąta już edycja tradycyjnego tarnogórskiego jarmarku. Jak bawili się uczestnicy? Zobacz w poniższej galerii.

Made in Tarnowskie Góry

Mimo że pogoda w ubiegły weekend nie rozpieszczała, na rynku nie zabrakło ani stoisk i kramów, ani mieszkańców i przyjezdnych gości. Co na nich czekało? Wiele wielkanocnych (i nie tylko) artykułów! Ozdoby świąteczne, rękodzieło, drewniane figurki, biżuteria handmade, kwiaty, a także kulinarne specjały: sery czy szynki.

Ukraińskie pyszności dla tarnogórzan

Na stoisku specjalnym można było znaleźć potrawy przygotowane przez naszych nowych mieszkańców. Barszcz ukraiński, bułeczki z czosnkiem, koperkiem i masłem, placki ziemniaczane z sosem grzybowym oraz muffinki - to wszystko przygotowały panie z Ukrainy. Akcję wsparł Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.

Kupujesz i pomagasz

Nie zabrakło także stoisk charytatywnych. Swoje artykuły wstawił "Cichy Kąt" oraz Stowarzyszenie Pomocy Bezdomnym Zwierzętom "Kocimiętka". Kupując ozdoby i ciasta można było również wspomóc małych potrzebujących - Milenkę i Tymka.

V Tarnogórski Jarmark Wielkanocny można uznać za zakończony sukcesem. Pozostaje czekać na następną odsłonę za rok.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon