Jarmark wielkanocny w Tarnowskich Górach. Czy pojawią się ukraińskie akcenty?

Już w najbliższy weekend w centrum zobaczymy kramy i stoiska. Przed nami kolejna odsłona wydarzenia, które stało się tradycją miasta.

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry 2022 jarmark

Jarmark wielkanocny 2022 w TG

Brak pomysłów na prezent na zbliżające się święta? Warto wybrać się na wydarzenie, jakie będzie mieć miejsce już niebawem. 9 i 10 kwietnia (sobota i niedziela) na tarnogórskim rynku pojawią się wystawcy ze swoimi wyjątkowymi produktami. Co będzie czekać na gości?

- Pojawią się zające, kurki, stroiki, ceramika, masa rękodzieła, ciasta, wędliny oraz coś jeszcze - zapowiadają organizatorzy.

Stoiska będą otwarte od godziny 9:00 do 16:00. Zainteresowani udziałem w wydarzeniu rękodzielnicy mogą się zapisywać, dzwoniąc pod numer: 32 39 33 831.

Czy pojawi się wątek ukraiński?

Niewykluczone. Organizatorzy jarmarku zaprosili do udziału w nim nowych mieszkańców miasta.

- W ramach tegorocznego jarmarku przygotowujemy miejsca dla gości z Ukrainy. Jeśli chcecie zaprezentować swoje rękodzieło, jedzenie lub inne specjały, zgłoście się do czwartku w Punkcie Obsługi Uchodźców - informują.

Przypomnijmy, że punkt znajduje się przy tarnogórskim rynku. Jest czynny w tygodniu w godzinach: od 10:00 do 18:00. Biorąc pod uwagę zainteresowanie, z jakim spotkał się niedawny międzynarodowy piknik w centrum miasta, udział zagranicznych gości byłby z pewnością niemałą zachętą do odwiedzenia jarmarku.

Tarnowskie Góry kiermasz wielkanocny

Może Cię zainteresować:

Kiermasz wielkanocny u kamilianów. Co przygotowano dla uczestników?

Autor: Urszula Gołkowska

04/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon