Jarosław Kurski gościem Pawła Kobylińskiego

W piątek, 10 lutego o godz. 17:00 gościem Pawła Kobylińskiego w gliwickiej Jazovii będzie Jarosław Kurski. Wybitny dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, a przy tym pisarz, opowie o swojej najnowszej książce “Dziady i dybuki”. Wstęp wolny.

Jarosław Kurski gościem Pawła Kobylińskiego

Jarosław Kurski – to jedno z największych nazwisk polskiego dziennikarstwa. Aktualny zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej swoją karierę rozpoczął już w burzliwych latach 80. W stanie wojennym został aresztowany za działania opozycyjne w Ruchu Młodej Polski. Był członkiem redakcji podziemnego pisma „Solidarność”, którego pierwszy numer ukazał się w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. Pracował dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE i w „Tygodniku Gdańskim”. Był rzecznikiem prasowym Lecha Wałęsy. W sprzeciwie wobec „wojny na górze” zrezygnował z tej pracy. Od stycznia 1991 r. Kurski jest publicystą „Wyborczej”, a od 2006 r. jej wicenaczelnym. Nie ograniczał się jednak do jednego medium – równolegle prowadził rozmowy polityczne w Polsacie, TVP i TOK FM.

Kurski ma na koncie również kilka książek. Pracę z Wałęsą opisał w książce “Wódz, polityczny portret przewodniczącego „S” na tle ówczesnych wydarzeń”. Jest autorem esejów o Raymondzie Aronie “Pokój z widokiem na historię” oraz biografii “Jan Nowak-Jeziorański. Kurier wolności”.

Jego najnowsza książka – “Dziady i dybuki” jest najbardziej osobistym tekstem, który napisał. Jarosław Kurski przez lata rekonstruował prawdę o swojej rodzinie, celowo wypieraną i pomijaną przez innych, w tym przez jego ukochaną matkę. Efektem zdumiewającego, pełnego zawirowań śledztwa historycznego są dzieje rodu rozsianego od Ukrainy po Brazylię i od Wielkiej Brytanii po Australię, z miejscem urodzenia autora – Gdańskiem, w samym sercu.

W piątek, 10 lutego Paweł Kobyliński będzie gościł Jarosława Kurskiego w gliwickiej Jazovii o godz. 17:00. Rozmowa będzie dotyczyć właśnie “Dziadów i dybuków”, ale poruszone zostaną też tematy polityczne czy społeczne. Wstęp na spotkanie jest wolny, ale obowiązują zapisy mailowe: zapytania@pawelkobylinski.pl.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon