Jarosław Kurski gościem Pawła Kobylińskiego

W piątek, 10 lutego o godz. 17:00 gościem Pawła Kobylińskiego w gliwickiej Jazovii będzie Jarosław Kurski. Wybitny dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, a przy tym pisarz, opowie o swojej najnowszej książce “Dziady i dybuki”. Wstęp wolny.

Jarosław Kurski gościem Pawła Kobylińskiego

Jarosław Kurski – to jedno z największych nazwisk polskiego dziennikarstwa. Aktualny zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej swoją karierę rozpoczął już w burzliwych latach 80. W stanie wojennym został aresztowany za działania opozycyjne w Ruchu Młodej Polski. Był członkiem redakcji podziemnego pisma „Solidarność”, którego pierwszy numer ukazał się w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. Pracował dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE i w „Tygodniku Gdańskim”. Był rzecznikiem prasowym Lecha Wałęsy. W sprzeciwie wobec „wojny na górze” zrezygnował z tej pracy. Od stycznia 1991 r. Kurski jest publicystą „Wyborczej”, a od 2006 r. jej wicenaczelnym. Nie ograniczał się jednak do jednego medium – równolegle prowadził rozmowy polityczne w Polsacie, TVP i TOK FM.

Kurski ma na koncie również kilka książek. Pracę z Wałęsą opisał w książce “Wódz, polityczny portret przewodniczącego „S” na tle ówczesnych wydarzeń”. Jest autorem esejów o Raymondzie Aronie “Pokój z widokiem na historię” oraz biografii “Jan Nowak-Jeziorański. Kurier wolności”.

Jego najnowsza książka – “Dziady i dybuki” jest najbardziej osobistym tekstem, który napisał. Jarosław Kurski przez lata rekonstruował prawdę o swojej rodzinie, celowo wypieraną i pomijaną przez innych, w tym przez jego ukochaną matkę. Efektem zdumiewającego, pełnego zawirowań śledztwa historycznego są dzieje rodu rozsianego od Ukrainy po Brazylię i od Wielkiej Brytanii po Australię, z miejscem urodzenia autora – Gdańskiem, w samym sercu.

W piątek, 10 lutego Paweł Kobyliński będzie gościł Jarosława Kurskiego w gliwickiej Jazovii o godz. 17:00. Rozmowa będzie dotyczyć właśnie “Dziadów i dybuków”, ale poruszone zostaną też tematy polityczne czy społeczne. Wstęp na spotkanie jest wolny, ale obowiązują zapisy mailowe: zapytania@pawelkobylinski.pl.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kobylinski

Michał Kamiński gościem Pawła Kobylińskiego

Kobylinski

Lech Wałęsa gościem Pawła Kobylińskiego

Kobylinski

P. Kobyliński - debata o budżecie obywatelskim

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego

Chcesz zobaczyć największe europejskie gwiazdy Królowej Sportu? Przyjdź na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023!

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023!

Gdzie przechować rzeczy po zalaniu mieszkania?

Gdzie przechować rzeczy po zalaniu mieszkania?