Jechał autem w Tarnowskich Górach, choć nie mógł. Teraz grozi mu aż 5 lat w więzieniu

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 31-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Wsiadł za kółko, mimo że ciążył na nim zakaz kierowania autem. Teraz grozi mu więzienie.

Kierowca

W miniony piątek, 2 lipca 2021, na ulicy Sienkiewicza w Tarnowskich Górach policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Seat Cordoba. Za kierownicą pojazdu siedział 31-letni tarnogórzanin. Po sprawdzeniu jego danych personalnych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie powinien prowadzić auta, bo ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Tarnogórzanin ponownie odpowie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu aż do 5 lat więzienia.

Bardzo często policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby kierujące pojazdami mechanicznymi pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia samochodów. Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Tarnogórska policja przypomina, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z wprowadzonymi regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon