Jechał po pijaku i wciskał policjantom łapówkę

Pijany kierowca jechał samochodem mając 2,5 promila alkoholu we krwi. Gdy został przyłapany na gorącym uczynku, próbował dać policjantom łapówkę. Może dostać nawet 8 lat za kratami.

Tg policja

W poniedziałek przed godziną 19.00, 45-latek jechał audi całą szerokością drogi wojewódzkiej nr 908. Jeden z zaniepokojonych kierowców postanowił zadzwonić na policję. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce interwencji. Wskazanego kierowcę zatrzymali na ulicy Karola w Tarnowskich Górach.

Okazało się, że mężczyzna jest mieszkańcem powiatu dzierżoniowskiego. Woń alkoholu od kierowcy było czuć od razu. Po przebadaniu 45 latka alkomatem okazało się, że ma on blisko 2,5 promila we krwi!

Wyciągnął 600 zł...

Kierowca wiedząc jakie czekają go konsekwencje, wyciągnął plik banknotów, a dokładnie 600 zł. Próbował wręczyć pieniądze policjantom w zamian za zapomnienie o sprawie. Policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem, ale pijany kierowca nie odpuszczał i nadal sugerował, aby stróże prawa wzięli 600 złotych. Policjanci zatrzymali 45-latka.

Wczoraj mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego usłyszał zarzuty. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za przestępstwo korupcyjne. 45-latek może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

- Dziękujemy zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może zapobiec tragedii - dziękują tarnogórscy policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry budżet partycypacyjny 2023

Startuje budżet partycypacyjny na 2023 rok

Literalnie.fun - jak zagrać

Gra tarnogórskich uczniów podbija Internet!

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Tarnowskie Góry szpital

Informacja dla pacjentów WSP. Placówka ogłasza dzień wolny

Tarnowskie Góry, ruch rowerowy

Tarnowskie Góry bardziej rowerowe? Radni piszą do burmistrza

Tarnowskie Góry, hałda popłuczkowa

Fotopułapki na hałdzie popłuczkowej? Propozycje tarnogórzan

Rondo im. SMZT

Pomysły dotyczące nowego ronda w Tarnowskich Górach