Jechał przez Tarnowskie Góry "na podwójnym gazie". Grożą mu trzy lata za kratkami

W powiecie tarnogórskim policjanci zatrzymali delikwenta, który połączył prowadzenie samochodu z wypitymi procentami. Kara nie będzie mała.

Tarnowskie gory kontrola zatrzymanie

Nietrzeźwy zatrzymany bez taryfy ulgowej

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać kierowcę, który piątkową nocą przemierzał ulice powiatu tarnogórskiego. Mógł stwarzać zagrożenie i dla samego siebie, i innych uczestników ruchu. W piątek, 19 kwietnia, w nocy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który po wypiciu alkoholu miał wsiąść za kierownicę na ulicy Bytomskiej. Pojazd odjechał w kierunku Obwodnicy. Mundurowi ruszyli na poszukiwania.

Opisany samochód zlokalizowali na ulicy Głównej w Nakle Śląskim. Kontrola potwierdziła informację zgłaszającego. Kierujący pojazdem mężczyzna był pod wpływem. W jego organizmie wykryto ponad pół promila alkoholu. Mieszkaniec Pyrzowic udał się w dalszą drogę, ale już razem z policjantami - trafił do komendy.

Samochód zatrzymanego został przekazany członkowi jego rodziny. Sam nietrzeźwy kierowca musi się przygotować na konsekwencje prawne. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet do trzech lat więzienia. Kary bolesne tym bardziej, że mężczyzna całkiem niedawno zdobył uprawnienie do kierowania samochodem. Za swój czyn odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

- Sprawą młodego mężczyzny zajmie się teraz sąd. Surowe konsekwencje powinny ostudzić jego zapał przed podobnymi nieodpowiedzialnymi zachowaniami i być przykładem dla innych, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, jesteśmy ogromnym zagrożeniem na drodze dla siebie i innych osób - dodają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon