Powiat tarnogórski. Jechała 200 km/h, nie miała prawa jazdy

Funkcjonariusze z tarnogórskiej grupy SPEED zatrzymali 30-letnią kierującą. Kobieta dwukrotnie przekroczyła limit prędkości!

Tarnowskie gory przekroczenie predkosci

Śmiertelnie niebezpieczny rajd

Mimo licznych apeli o zachowanie zdrowego rozsądku podczas jazdy, wiele osób wciąż rażąco lekceważy ograniczenia prędkości. Do podobnej sytuacji doszło wczoraj, 25 kwietnia. 30-letnia kobieta przemierzała powiat tarnogórski z prędkością niemal... 200 km/h! Jej szaleńczy rajd zakończyli dopiero tarnogórscy policjanci. Zatrzymali kierującą samochodem marki Volkswagen Arteon na drodze krajowej nr 11 w terenie niezabudowanym.

Jak się szybko okazało, mieszkanka województwa łódzkiego nie posiadała dokumentów uprawniających do wsiadania za kierownicę. Jej prawo jazdy zostało zatrzymane w lutym jako kara za... przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Za ponowne nieuszanowanie przepisów drogowych kobieta będzie musiała zapłacić mandat w wysokości tysiąca złotych. Otrzymała także 10 punktów karnych.

- Apelujemy o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego. Policjanci grupy SPEED dbają o bezpieczeństwo na drogach i nie będą stosowali taryfy ulgowej dla piratów drogowych, których zachowanie na drodze może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń - przypominają przedstawiciele służb.

Pościg w Nowym Chechle. Pijany kierowca był poszukiwany przez sąd

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon