Jest decyzja w sprawie lokalu przy Rynku. Kto może otworzyć tam swoją restaurację?

Zarząd Nieruchomości Tarnogórskich opublikował zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty w ramach przetargu na wynajem pomieszczeń w centrum miasta. W bliższej lub dalszej przyszłości ma tam być prowadzona działalność gastronomiczna.

Urszula Gołkowska
Tg restauracja rynek

Kto może wynająć lokal po Strategii?

Przypomnijmy, że Zarząd Nieruchomości Tarnogórskich sp. z o.o., do którego należą pomieszczenia przy Rynku 7, szukał nowego najemcy. Poprzednio w tym miejscu działały restauracje Strategia, Sherlock, Conieco. W skład nieruchomości wchodzą: lokal usługowy o powierzchni użytkowej 275,10 m² wraz z piwnicą o powierzchni 70,20 m² (ogółem powierzchnia wynosi 345,30 m² ) oraz mierzący 114 m² ogródek letni.

Jak podkreślano, lokal miał być przeznaczony na cele prowadzenia działalności gastronomicznej. Otwarcie ofert odbyło się 12 września. Okazało się, że do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Jest nią KS Restauracje Sp. z o. o. zarejestrowana w Tarnowskich Górach przy ul. płk. Cypriana Bystrama 25. Spółka zaoferowała miesięczny czynsz w wysokości 9 840 zł brutto oraz kaucję w wysokości 29 520 zł brutto. Prezesem zarządu KS Restauracje jest pani Katarzyna Stachura-Siwy. Prowadzi ona także tarnogórską spółkę Brick.

Zarząd Nieruchomości Tarnogórskich opublikował zawiadomienie o wyborze oferty złożonej przez KS Restauracje. Jak czytamy w dokumencie:

"Oferent spełnia warunki udziału oraz nie podlega wykluczeniu z postępowania. Złożona przez Oferenta oferta jest jedyną złożoną w przedmiotowym postępowaniu, w związku z tym organizator przetargu rezygnuje ze sporządzenia rankingu oceny ofert".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon