Jeszcze jeden powód, by odwiedzić Świerklaniec. W Parku pojawiła się gra terenowa

Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza młodszych gości, do przetestowania nowej atrakcji. Dzięki niej spacery wśród przyrody będą jeszcze ciekawsze.

Urszula Gołkowska
Swierklaniec palac kawalera

Świerklaniecka Gra Parkowa czeka na odkrycie

W ostatni weekend miesiąca odbędzie się premiera zabawy, z jakiej można skorzystać na terenie dawnego kompleksu pałacowego. W różnych zakamarkach Parku w Świerklańcu pojawią się specjalne tabliczki z kodami QR. To element gry terenowej.

- Do zabawy może przystąpić każdy, kto spróbuje odnaleźć 12 tabliczek na terenie parku. Inicjalny kod QR można znaleźć na parkingowej mapie mieszczącej się w pobliżu bramy wjazdowej - informują organizatorzy akcji.

Inicjator gry to Stowarzyszenie Wrazidlok. Za opracowanie naukowe stacji odpowiada Szymon Kuś, teksty zredagowała Weronika Górska, a ilustracje to dzieło Marka Kusia. 30 września każdy chętny będzie mógł wziąć udział w pierwszej grze parkowej. Wspólne rozpoczęcie odbędzie się o godzinie 15:00 na parkingu przy głównej bramie wjazdowej. Dla dzieci, które spróbują swoich sił w grze, przewidziano małe nagrody niespodzianki.

Wakacje i sezon turystyczny już za nami, ale Stowarzyszenie Wrazidlok wciąż zaprasza na organizowane przez swoich członków wydarzenia. W planie na najbliższe tygodnie znajdziemy: Rudzką Rajzę Jesienną, Rajzę po Miechowicach czy Rajzę po Katowicach - rzecz o śląskich Żydach. Miłośnicy regionu zachęcają także do udziału w weekendowym zwiedzania Parku w Świerklańcu i Pałacu Kawalera. Dodatkowo codziennie pół godziny po zachodzie słońca na fasadzie zabytku zobaczymy widowisko mappingowe o dawnych właścicielach tego miejsca.

Tarnowskie gory ratusz

Może Cię zainteresować:

Zajrzyj w zakamarki historycznego ratusza. Urząd Miasta zaprasza na dzień otwarty

Autor: Urszula Gołkowska

19/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon