Justyna Grzeszczyk najlepsza na Mistrzostwach Polski w trójboju. Na co dzień pracuje jako leśniczka

Justyna Grzeszczyk pochodząca z Tąpkowic (powiat tarnogórski) zdobyła dwa złote oraz brązowe medale podczas Mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym oraz wyciskaniu klasycznym. Na co dzień tarnogórzanka pracuje jako leśniczka w Nadleśnictwie Świerklaniec.

W piątek, 9 grudnia rozpoczęły się trzydniowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w trójboju siłowym klasycznym oraz wyciskaniu klasycznym leżąc. W zawodach wzięła udział pochodząca z Tąpkowic 36-letnia Justyna Grzeszczyk.

Podczas zawodów leśniczka zdobyła cztery medale: dwa złote w trójboju oraz wyciskaniu oraz dwa brązowe w trójboju (kat. open) oraz w wyciskaniu (kat. open). Oprócz tego tarnogórzanka pobiła dwa rekordy życiowe w martwym ciągu (140 kg) oraz przysiadzie (95 kg).

"Nie ma lepszego przepisu niż ciężka praca"

Mistrzyni Polski wyjaśnia, że przygotowania do zawodów trwały od kilku lat. Treningi u Justyny Grzeszczyk to codzienność. Cztery razy w tygodniu trenuje trójbój, a oprócz tego dwa razy dziennie wykonuje trening cardio (trening wytrzymałościowy pozwalający na poprawę wydolności serca, spalający tkankę tłuszczową). Grzeszczyk podkreśla, że podczas nich czuje się jak w domu.

- Kasia Kowalik rewelacyjnie motywuje. Wspaniale jest móc na co dzień przebywać z Mistrzynią Polski a nawet Europy. I co najlepsze - pomaga iść na szczyt. Taką drogą jak sama doszła - ciężką pracą. Udziela rad, wskazówek - wyjaśnia.

Justyna Grzeszczyk zaznacza, że start na Mistrzostwach Polski to kolejny etap w jej karierze sportowej i że to dopiero początek. - To był mój kolejny start, coś tam już mam na koncie, kilka medali, rekordy Polski, no ale oczywiście pudło cieszy zawsze. A jeszcze bardziej życiówki. Kiedy wiesz, że to nie było Twoje ostatnie słowo.

Justyna Grzeszczyk na co dzień pracuje jako leśniczka w nadleśnictwie Świerklaniec. - W pracy mówią, że dla mnie nie ma trudnych tematów i ciężkich spraw i tego się trzymajmy - kończy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Piotr Chrzęszczyk

Nadleśniczy ze Świerklańca na podium Mistrzostw Świata

XI Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym

Kolejny sportowy sukces tarnogórzan

Tarnogórski policjant Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi! Ryszard Preg pobił rekord

Tarnogórski policjant Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi!

ZSTiO "Mechanik" i Chemet

Umowa między "Mechanikiem" i Chemetem już podpisana

Tarnowskie Góry, TS Gwarek

Dwa nowe boiska dla Gwarka coraz bliżej. Przetarg już ruszył

Piotr Budzisz

Zmarł Piotr Budzisz. Gmina Krupski Młyn wiele mu zawdzięcza

Uniwersytet trzeciego wieku1

Srebro i brąz dla Tarnowskich Gór. Wywalczyli...