Pakiety dla seniorów już dostępne!

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie rozpoczyna rozdawanie paczek ze środkami ochronnymi dla seniorów. Jak dostać pakiet?

Pakiety dla seniorow 1

Pomoc dla seniorów

W październiku informowaliśmy o projekcie "Seniorzy kontra wirus". Akcja została zainicjowana przez Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie we współpracy z Tarnogórską Radą Seniorów. Organizacje wzięły udział w konkursie "Śląskie dla Seniora" i udało im się pozyskać dofinansowanie z wojewódzkiego funduszu. Dzięki temu mogli przygotować paczki dla pięciuset osób starszych z naszego powiatu. Każdy pakiet zawiera: płyn do dezynfekcji o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym, dwie bawełniane maseczki wielokrotnego użytku, rękawiczki nitrylowe oraz ulotkę informacyjną.

- Rada Seniorów w Tarnowskich Górach zasygnalizowała nam problem z dostępnością do środków zapobiegających zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Wysokie ceny i utrudnienia z dostępem do maseczek, płynów dezynfekcyjnych i innych środków zabezpieczających sprawiły, że część seniorów ma znacznie ograniczoną możliwość korzystania z nich - opowiadają członkowie Stowarzyszenia.

Wczoraj organizatorzy projektu ogłosili, że można już zgłaszać chęć wzięcia udziału w projekcie. Jak to zrobić? Wystarczy zadzwonić pod numer: 782 308 963. By nie narażać seniorów na niepotrzebne ryzyko, wolontariusze dostarczą paczę bezpośrednio do domu zamawiającego. Zarówno pakiety, jaki i dostawa są w pełni bezpłatne. Z pomocy może skorzystać każdy mieszkaniec Tarnowskich Gór oraz Miasteczka Śląskiego powyżej 60 roku życia.

W związku z dużym zainteresowaniem akcją, koordynatorzy przypominają, że brana pod uwagę jest kolejność zgłoszeń. Warto pamiętać także, że w przedziale czasowym: 22:00-10:00 mogą wystąpić trudności z dodzwonieniem się do dyżurującego wolontariusza, dlatego lepiej telefonować w pozostałych godzinach.

fot. Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Koronawirus pomoc seniorzy

Bezpłatne pakiety dla tarnogórzan. Kto może...

Miasteczko slaski pasieki

Szkolenie z turystyki. Miasteczko Śląskie...

Tarnowskie gory kawiarnia niebo 3

Niebo w Tarnowskich Górach, czyli gdzie wypić...

Nowy gwarek rzezba

Tarnowskie Góry mają kolejnego gwarka!

Sadzimy zielone pluca miasta 2

Sadzimy zielone płuca miasta II. Harcerze...

Restauracje wspieraj gastonomie

Powstaje lista tarnogórskich lokali...

Harcerze poadza drzewa

Miasto dofinansuje projekt harcerzy....