Już jutro Orszak Trzech Króli. Będą zmiany w komunikacji miejskiej

Orszak Trzech Króli ruszy już jutro o godz. 12.15 spod kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Tradycyjnie nie zabraknie także czwartego króla - Jana III Sobieskiego.

Orszak

Udział w Orszaku króla Jana III Sobieskiego - najbardziej tarnogórskiego króla, to już nasza miejscowa tradycja. Barwny korowód ruszy 6 stycznia o godz. 12.15 spod kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Orszak przejdzie ulicami: Lewka, Opolską, Sobieskiego, Piłsudskiego, Krakowską do Rynku.

Przystanki będą na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Opolskiej, przy Tarnogórskim Centrum Kultury, ul. Piłsudskiego, pl. Wolności i przy ratuszu.

KOMUNIKACJA MIEJSKA - ZMIANY

Pasażerowie autobusów będą musieli przygotować się na zmiany w funkcjonowaniu komunikacji, które będą od ok. godz. 11.15 do ok. godz. 12.15.

Autobusy zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

kierunek Bytom, Radzionków, (linie nr 3,19, 94, 142, 158 i 820)

Po wyjeździe z dworca w Tarnowskich Górach autobusy pojadą ulicami: Styczyńskiego, Powstańców Śląskich, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów do ul. Bytomskiej, gdzie włączą się w planowe rozkłady jazdy. Trasa objazdu obowiązywać będzie również w kierunku powrotnym. W czasie przejścia Orszaku linia nr 3 będzie kursowała tylko na trasie Stare Tarnowice GCR – Tarnowskie Góry Dworzec.

kierunek Repty Śląskie, Zabrze (linia nr 83) oraz Stare Tarnowice, Zbrosławice (linie 64, 80, 134, 191)

Dwukierunkowo obowiązywać będzie trasa objazdowa ulicami Wyspiańskiego, Powstańców Śląskich i Styczyńskiego w związku z czym przystanek Tarnowskie Góry Wyszyńskiego obowiązujący w kierunku do dworca autobusowego nie będzie w czasie przejścia Orszaku przez te linie obsługiwany.

kierunek Piekary Śląskie, Świerklaniec, Ożarowice (linie nr 5, 179 i 780)

W czasie zamknięcia przejazdu przez rondo im. Gen. Ranoszka autobusy po obsłużeniu przystanku Tarnowskie Góry Stara pojadą dwukierunkowo ulicami Hutniczą, Lasowicką i Częstochowską do dworca autobusowego.

kierunek Miasteczko Śląskie (linie nr 614, 615)

W czasie zamknięcia przejazdu przez rondo im. Gen. Ranoszka i ulicę Piłsudskiego autobusy po obsłużeniu przystanku Lasowice Osiedle pojadą dwukierunkowo ulicami Nakielską, Hutniczą, Lasowicką i Częstochowską do dworca autobusowego.

Z obsługi wyłączony zostanie przystanek Tarnowskie Góry Bytomska (stanowiska dla obu kierunków).

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Narodowe Czytanie 2022 w Miasteczku Śląskim

Romantycy i Świtezianki w Miasteczku Śląskim

Kamilianie i Szkoła Muzyczna łączą siły

Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza młodych muzyków

Wystawa Ubierało nas Tarmilo

Tarnogórska wystawa "Ubierało nas Tarmilo" już gotowa

Muzeum w Tarnowskich Górach

Muzeum w Tarnowskich Górach wyróżnione

Noc muzeow 2021 tarnowskie gory

Noc Muzeów 2021 Tarnowskie Góry. Harmonogram...

Mikolaj tck 1

Mikołaj w Tarnowskich Górach. TCK zaprasza na...

PSX 20200106 1537161

Barwny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami...