Kabaret Neo-Nówka wystąpi w Tarnowskich Górach. Ich aktualny skecz "Wigilia 2022" wywołuje kontrowersje

Kabaret Neo-Nówka z okazji swojego 20-lecia zorganizował trasę, na której przedstawi nowe, zaskakuje skecze. Pojawią się w nim takie kultowe postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. W Tarnowskich Górach występ Neo-Nówki został zaplanowany na 22 października.

Neo Nówka

- Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka to koncert, który zaskoczy widza nie tylko formą tekstową, ale również rozmachem przedsięwzięcia od strony wizualnej. Jesteśmy pewni, że to wydarzenie zapamiętacie na bardzo długo. Artyści gwarantują niezwykły jubileuszowy koncert w iście „neonówkowym” stylu czyli bez sztampy, z luzem, dużą dozą improwizacji i nowości - zapowiadają artyści.

Na Hali Sportowej w Tarnowskich Górach występ odbędzie się w sobotę, 22 października o godzinie 17. Dostępne są jeszcze ostatnie bilety do kupienia. Ich ceny wahają się pomiędzy 100 a 160 zł. Neo-Nówka pojawi w naszym województwie także w: Częstochowie i Będzinie.

Kontrowersje podczas festiwalu Pol'and'Rock

Podczas corocznego festiwalu na scenie nie mogło zabraknąć kabaretu Neo-Nówka, który zaprezentował swój najnowszy skecz pt. "Wigilia 2022". Artyści krytykują w nim rządy aktualnej władzy. Od 31 lipca obejrzano go w serwisie YouTube prawie 8 milionów razy. Skecz nie umknął uwadze nie tylko internautów, ale również licznych polityków, którzy nie omieszkali dołączyć się, do gorącej dyskusji. Jedni komentują na Twitterze, inni, wypowiadają się na jego temat w mediach tradycyjnych.

- Czasy się zmieniły. Niektórzy mówią, że mamy tak dużą konkurencję ze strony polityków, że są już sami tak śmieszni i żenujący, że ciężko to potem sparafrazować i pokazać na scenie, żeby być śmieszniejszym od nich - mówił niedawno w TOK FM Roman Żurek z kabaretu Neo-Nówka. Występ szybko wywołał burzę w sieci. Skecz komentują nie tylko internauci, ale również politycy.

- Władza, która walczy z kabaretem, jest nie tylko śmieszna, ale i skończona... - stwierdził na Twitterze poseł KO Marcin Kierwiński, komentując występ kabaretu Neo-Nówka.

Natomiast rzecznik prasowy partii Prawo i Sprawiedliwość - Radosław Fogiel, kabaretem nawiązał do rządów PO. - Nadrabiam TT po weekendzie. Trochę nie wierzyłem, że opozycja robi inbę o kabaret, który jedyne czym zasłynął, to bezbectwo tak wielkie, że zbanowali pół Twittera. Ale już rozumiem to zaangażowanie, przecież ten "skecz" to dosłowny zapis wystąpienia każdego polityka PO w mediach.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon