Kalety chcą ruszyć z nową inwestycją. Miasto pozyskało środki na budowę kanalizacji

Dobra wiadomość dla mieszkańców Leśnego Zakątka Śląska. Gmina chce w przyszłym roku rozpocząć prace nad powstaniem odcinka kanalizacji. Roboty mają ruszyć na przełomie marca i kwietnia.

Kalety kanalizacja

Kalety podzieliły się pomyślnymi wiadomościami. Zarząd i Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zgodziły się udzielić miastu niskoprocentowej pożyczki. Gmina otrzyma kwotę 5,4 mln złotych. Środki te zostaną wykorzystane na realizację nowej inwestycji. Powstanie kolejna część kanalizacji, a dokładnie 8,5 km sieci oraz trzy przepompownie. Jak podaje Urząd Miasta, istniejąca już stacja podciśnieniowa oraz tłocznia w Kaletach Miotku zapewnią odbiór ścieków z Kalet Zielonej po wybudowaniu nowej infrastruktury.

Podczas najbliższej sesji Rada Miasta ma podjąć uchwałę w sprawie inwestycji. Następnie można będzie ogłosić przetarg nieograniczony na realizację zadania. Samorząd zamierza zrobić to jeszcze w tym miesiącu. Kiedy w takim razie ruszą prace? Planowo na przełomie I i II kwartału 2024 roku. Zależy to jednak od warunków pogodowych.

- W ramach inwestycji planowane jest podłączenie 70 budynków mieszkalnych, oraz ośrodek wypoczynkowy Zielona Sosna u Rzepki – budynek wraz z kampingami, ośrodek wypoczynkowy Rozbark wraz z polem kampingowym, ośrodek wypoczynkowy przy Wiatraku wraz kampingami, budynek administracyjno-wypoczynkowy Wód Polskich – RZGW w Gliwicach, leśniczówka Nadleśnictwa Koszęcin, pokoje gościnne wraz z restauracją przy ulicy Ofiar Katynia i budynki letniskowe po byłym ośrodku wypoczynkowym "Pstrowskim" - zapowiadają urzędnicy miejscy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon