Kalety mają nową przychodnię

Od dziś mieszkańcy Kalet mogą korzystać z nowej przychodni. Oprócz gabinetu lekarza rodzinnego mieszczą się tam także poradnie specjalistyczne.

Przychodnia kaletanska

"Kaletańska Przychodnia"

Przy ulicy 1 Maja 22 otwarto wczoraj nową placówkę medyczną. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci władz miasta: burmistrz Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz oraz przewodnicząca Komisji Zdrowia Irena Nowak.

- Właścicielom „Kaletańskiej Przychodni” Państwu Aleksandrze Wolny – Kwiatkowskiej i Piotrowi Kwiatkowskiemu życzymy dalszych sukcesów zawodowych oraz dużo zadowolenia i satysfakcji w służbie ludzkiemu zdrowiu. Wierzymy, że nowy ośrodek zapewniać będzie mieszkańcom Kalet opiekę medyczną oraz dostęp do świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie - dodają urzędnicy.

Dziś przychodnia oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Pacjenci mogą przyjść z wizytą do pięciu poradni: lekarza rodzinnego, ortopedycznej, urologicznej, ginekologicznej oraz kardiologicznej. Na razie wspomniane świadczenia pozostają odpłatne, ale właściciele zapowiadają, że będą się starać o podpisanie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od przyszłego roku zaczną także funkcjonować poradnie: endokrynologiczna/metaboliczna, dermatologiczna, a także radiologa.

- Kochani pacjenci! Od 1 grudnia otwieramy Przychodnię Kaletańską. W związku z licznymi pytaniami o lekarzy specjalistów chcieliśmy prosić Was w komentarzach o potrzeby i pomysły, jakich specjalizacji lekarzy należy sprowadzić do Kalet! Na razie niestety będą oni przyjmować prywatnie, ale obiecujemy walczyć o jak najszybsze kontraktowanie przez NFZ - informują właściciele.
fot. Przychodnia Kaletańska

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie gory podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia. Najważniejsze informacje...

0001 13553106883 20201124 203211 0000

Kalety - Gmina Przyjazna Rowerzystom

Tarnowskie gory na podium

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego....

Wypadek w kaletach

Uczestnicy wypadku w Kaletach zatrzymani

Marka slaskie

Radzionków i Kalety nagrodzone w konkursie...

Marihuana kalety 1

Pół kilograma marihuany w Kaletach. 20-latek...

Diecezja gliwicka

Oświadczenie biskupa gliwickiego. Co z...