Kalety otwierają nową siłownię. Mieszkańcy gminy skorzystają z niej bezpłatnie

Leśny Zakątek Śląska znów wychodzi naprzeciw lokalnej społeczności. W nowo otwartej siedzibie Klubu Sportowego Unia Kalety powstała także przestrzeń, gdzie chętni mogą poćwiczyć z wykorzystaniem bardziej profesjonalnych maszyn.

Kalety zapraszają na siłownię

W poprzedni weekend, 16-17 marca, odbyły się Dni Otwarte nowej siedziby lokalnego klubu. Budowa obiektu zakończyła się w grudniu 2023 roku. Mieszkańcy czekali do wiosny, by obejrzeć budynek przy ulicy Fabrycznej od środka. Prace powierzono przedsiębiorstwu F.U.H. "DZIEDZICKI" z Konopisk, które za swoje usługi zaproponowała cenę 8 787 120 zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład kwotą w wysokości 6 300 000 zł.

Obiekt przy Fabrycznej ma służyć nie tylko sportowcom z klubu. Planowo przeznaczono tam część przestrzeni na gabinet rehabilitacyjny oraz kawiarenkę. Ciekawą propozycją będzie także siłownia. Mieszkańcy mieli szansę przetestować ją podczas Dni Otwartych. W przygotowanej do tego sali znalazły się: bieżnie, ergometry wioślarskie, rowerki treningowe oraz siłowa maszyna z czterema stanowiskami. Chętni skorzystają z nich już od kwietnia. Co ważne - dla mieszkańców Kalet siłownia będzie bezpłatna!

Kalety zajecia mkd 2024

Może Cię zainteresować:

Łucznictwo, rolki, pilates, planszówki, a to wszystko za darmo! Kalety zapraszają na zajęcia

Autor: Urszula Gołkowska

05/03/2024

Wizualizacja przebudowy centrum Kalet

Może Cię zainteresować:

Kolejne zmiany w centrum Kalet. Przestrzeń ma się stać jeszcze bardziej przyjazna

Autor: Urszula Gołkowska

16/02/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon