Kalety podsumowują sezon turystyczny. Jakie były te wakacje dla Leśnego Zakątka Śląska?

Letni czas już dawno za nami. Nadszedł moment na podsumowania i wnioski na przyszły sezon. W tym roku Kalety otwarły nowy punkt dla turystów oraz mieszkańców. Jak się sprawdził?

Centrum Informacji Turystycznej w Kaletach - to był dobry pomysł

Leśny Zakątek Śląska, który na mapie powiatu wyróżnia się zwłaszcza swoimi rozległymi lasami, to destynacja wielu turystów. Przybywają tu goście zarówno z okolicznych miast, jak i dalszych stron. Przyciąga ich atmosfera spokoju oraz przyrodnicze atrakcje miejscowości. W Kaletach coś dla siebie znajdą rowerzyści, wędkarze, pszczelarze, miłośnicy kajaków, rodziny z dziećmi i każdy, kto szuka chwili wytchnienia od miejskiego szumu.

W tym roku Kalety postanowiły jeszcze bardziej wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom gości. Przy Małym Rynku powstało Centrum Informacji Turystycznej. Obsługa nie tylko odpowiadała na pytania i wątpliwości przyjezdnych. W punkcie można było zaopatrzyć się w mapy, informatory, a także zakupić pamiątki z Kalet. Turystów interesowały szczególnie znaczki turystyczne z Cisem Donnersmarcka.

- Te ostatnie cieszyły się bardzo dużą popularnością. Warto tutaj podkreślić, że po kolekcjonerskie, drewniane znaczki przyjeżdżali do naszego miasta nawet turyści z Lądka Zdroju oraz Kudowy Zdroju - wspominają pracownicy Urzędu Miasta.

Wśród turystów najwięcej było osób z Piekar Śląskich, Bytomia, Gliwic i Tarnowskich Gór. Punkt zakończył tymczasowo pracę wraz z końcem lata, ale na wiosnę powróci, jak zapowiadają urzędnicy, z nowymi atrakcjami!

- Od nowego sezonu turystycznego Centrum Informacji Turystycznej na bieżąco będzie zwiększać swój asortyment pamiątkowy. Oprócz funkcji, którą pełniło dotychczas, w miejscu tym powstanie także punkt wypożyczalni rowerów. Będzie to wygodne przede wszystkim dla turystów odwiedzających nasze miasto. Kaletańskie Centrum Informacji Turystycznej wznowi swoją działalność od maja przyszłego roku i czynne będzie aż do końca września - podają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Kawa dla seniora w Kaletach

Nie tylko turyści odwiedzali Centrum Informacji. Przy punkcie powstała letnia kawiarenka, która również cieszyła się zainteresowaniem. Przypomnijmy, że każdy senior z Kalet mógł zamówić tam pyszny napój bezpłatnie. Mieszkańcy miasta chętnie korzystali z akcji i tak punkt stał się nowym miejscem spotkań.

- Za cały okres działalności Centrum wydano ich [kaw] prawie 800! Świadczy to o rosnącej popularności tego miejsca, a także dowodzi, że kawiarenka jest miejscem, gdzie seniorzy chętnie i często spotykają się ze swoimi znajomymi - cieszą się organizatorzy przedsięwzięcia.
Stanica rowerowa w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Miasto Kalety z nową atrakcją dla rowerzystów. Powstała kolejna stanica. Gdzie można ją znaleźć?

Autor: Urszula Gołkowska

16/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon