Kalety w świątecznym klimacie. Urząd Miasta ogłasza konkurs na najładniejsze dekoracje

Sąsiednią miejscowość upiększają już bożonarodzeniowe ozdoby. Swoje domy udekorują także mieszkańcy. Na najbardziej kreatywnych będą czekać nagrody.

Świąteczny konkurs w Kaletach

W Leśnym Zakątku Śląska rusza akcja "Najpiękniejsze świąteczne iluminacje i dekoracje". Na czym ona polega?

- Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców naszego miasta do dbałości o piękno i estetykę swojego najbliższego otoczenia oraz inspirowanie do tworzenia niepowtarzalnej atmosfery świąt Bożego Narodzenia - tłumaczą organizatorzy.

Urząd Miasta wyznaczył trzy kategorie:

  • najładniej udekorowany/oświetlony balkon
  • najładniej udekorowane/oświetlone obejście przydomowe
  • najładniej udekorowana/oświetlona witryna sklepowa lub teren przedsiębiorstwa

Komisja konkursowa wyłoni i nagrodzi po jednym zwycięzcy z każdej grupy. Przy ocenie jury weźmie pod uwagę:

  • ogólne wrażenie estetyczne
  • pomysłowość i oryginalność
  • nawiązanie do tradycji świąt Bożego Narodzenia

Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy zrobić zdjęcia swoim dekoracjom. Następnie wydrukować fotografie lub umieścić je na nośniku elektronicznym i razem z wypełnionym zgłoszeniem (wzór dostępny na stronie kalety.pl) zanieść do biura podawczego Urzędu Miasta (ul. Żwirki i Wigury 2) do dnia 20 stycznia 2022 r. Praca i formularz zgłoszeniowy powinny znajdować się w zaklejonej kopercie z dopiskiem "KONKURS
Najpiękniejsze świąteczne iluminacje".

Kalety w świątecznym klimacie

W mieście pojawiły się bożonarodzeniowe instalacje. Od końca listopada możemy oglądać przystrojoną światełkami choinkę. Drzewko umiejscowiono przed Urzędem Miasta.

- W tym roku także, wzorem lat ubiegłych, tradycyjne cięte drzewko, zastąpiła ponad dziesięciometrowa sztuczna choinka ozdobiona tysiącami lampek - informują urzędnicy.

Z kolei na Małym Rynku zamontowano już atrakcję, która z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza małym mieszkańcom.

- Jak co roku o tej porze, stanęła już szopka bożonarodzeniowa z figurami Świętej Rodziny. W każdym sezonie Miasto Kalety rozbudowuje szopkę i wzbogaca o nowe rzeźby. W ubiegłych latach stajenkę uzupełniły figury Trzech Króli, Aniołów z lampionami, za także zwierząt, które tematycznie wpisały się w całość aranżacji. W tym roku pojawiła się baszta z królem Herodem, a także mały aniołek na dachu stajenki - opowiadają urzędnicy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon