Kalety zapraszają do aktywnego spędzania popołudni. Wybór jest naprawdę duży!

W Leśnym Zakątku Śląska dzieje się i to niemało. Od września ruszają różnorodne zajęcia dla chętnych. Wśród propozycji spotkania taneczne, ruchowe, artystyczne czy literackie. Co więcej, mieszkańcy mogą z nich skorzystać bezpłatnie.

Kalety zajęcia mdk

"Kalety? Ale jazda!"

Pod takim hasłem organizowany jest duży projekt mający na celu zaktywizowanie lokalnej społeczności. Salsa, łucznictwo, tenis, szachy, warsztaty poetyckie, a może zajęcia ruchowe dla seniorów? To wszystko i dużo więcej znajdziemy w programie spotkań. W większości odbywają się one w Miejskim Domu Kultury. Część z nich ma jednak miejsce na świeżym powietrzu. Kalety zaplanowały na ten sezon także aktywności takie jak rolki, nordic walking, rajdy rowerowe.

Po sukcesie ostatniej edycji projektu, Urząd Miasta zdecydował się go kontynuować. Zaprasza mieszkańców do wybrania którejś spośród wielu aktywności. Warto wiedzieć, że mogą oni wziąć udział w zajęciach bezpłatnie. Od tego roku pojawi się trochę nowości.

- Obserwując, jak dużym zainteresowaniem cieszą się aktywności ruchowe, oferta programowa wzbogacona została o nowe zajęcia taneczne. Będą to warsztaty tańca belgijskiego. Tak zwana "Belgijka" jest bardzo popularnym i nieskomplikowanym tańcem w parach. Prosty, a zarazem widowiskowy układ taneczny, łatwo aktywizuje społeczność do wspólnej zabawy - opisują organizatorzy zajęć.

Cały harmonogram dostępny poniżej. Warto zwrócić uwagę, iż część aktywności jest sezonowa i odbywa się w konkretnych miesiącach.

UM Kalety
Kalety restauracje obiad

Może Cię zainteresować:

Restauracje w Kaletach. Gdzie mogą się zatrzymać turyści w Leśnym Zakątku Śląska?

Autor: Urszula Gołkowska

14/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon