Kalety zapraszają na ostatni wakacyjny weekend. W Ichtioparku będzie się działo...

Najbliższe dni zapowiadają się całkiem ciekawie. Najpierw w sobotę imprezować będzie dzielnica Truszczyca. Z kolei niedziela należy do Ichtioparku.

UM Kalety
Kalety ichtiopark

Święto Ryby w Kaletach

Zadowoleni będą i zapaleni wędkarze, i młodzi przyrodnicy, i goście, którzy po prostu szukają okazji, by się pobawić. W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, w kaletańskim Ichtioparku (ul. Fabryczna) odbędzie się Święto Ryby. Wstęp wolny, a w planach niemało atrakcji.

Harmonogram wydarzenia

 • 15:30 - gry i zabawy dla dzieci, tarcza Arymberga (rzuty piłeczką do celu)
 • 16:00 - koncert dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Kalety
 • 16:30 - koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalet
 • 17:15 - pokaz taneczny grupy ROCK TIME
 • 18:00 - koncert MONA LISA
 • 19:30 - zabawa taneczna

Dodatkowo na gości czekać będzie wiele ciekawych punktów. Wśród nich stoisko gastronomiczne z menu rybnym, Rodzinne Centrum Sportu KOSKI TRENUJE, stoisko kaletańskiej Eko Strefy czy beczkowóz GPW z wodą źródlaną. O ciekawostkach związanych z wodnym zwierzętami opowiedzą pracownicy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Na najmłodszych czekają zamki dmuchane i bezpłatne baloniki z helem. Jednym z gwoździ programu będzie na pewno pokazowy basen.

- Na terenie parku tematycznego ustawiony zostanie basen pokazowy, a w nim wiele ciekawych gatunków ryb między innymi: amur, lin, karp, jesiotr, szczupak, pstrąg, leszcz, karaś. Każde dziecko, które chciałoby się czegoś dowiedzieć o życiu i zwyczajach tych ryb, a także na żywo zobaczyć, jak wyglądają poszczególne gatunki, serdecznie zapraszamy w niedzielę do Ichtioparku! - zapowiadają organizatorzy.

Dzień wcześniej, 27 sierpnia, w Kaletach czeka na gości jeszcze jedna impreza, a mianowicie Święto Truszczycy 2022. Plan wydarzenia dostępny poniżej.

  Kalety przedstawienie

  Może Cię zainteresować:

  Kalety zapraszają na imprezę. W planie koncerty, tańce, a nawet konkurs w cięciu drewna

  Autor: Urszula Gołkowska

  22/08/2022

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon