Kamieniec. Ucieczka z ośrodka i pościg za nastolatkami. Jak się to skończyło?

W ubiegły weekend placówkę w Kamieńcu opuściło siedmioro młodych ludzi. Tego samego dnia rozpoczęto poszukiwania. Pomogli nastoletni mieszkańcy.

Kamieniec. Poszukiwania zaginionych nastolatków

Ucieczka, pościg, ukrywanie się, poszukiwania... Brzmi jak scenariusz filmu akcji, ale sytuacja miała miejsce w rzeczywistości i to całkiem blisko naszego miasta - w gminie Zbrosławice.

W ostatnią sobotę, 9 października, około godziny 21:00 pracownicy Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Kamieńcu wezwali na pomoc policjantów. Siedmioro wychowanków uciekło z placówki.

- Mundurowi w trakcie dojazdu do placówki zauważyli grupę młodzieży, która na widok policyjnego radiowozu zaczęła uciekać. Policjanci zatrzymali pięć osób w wieku od 12 do 16 lat. Dwóm osobom udało się uciec - relacjonowali funkcjonariusze.

Jeden ze wspomnianych nastolatków wrócił sam. Powiedział, że jego towarzysz postanowił nie wracać do ośrodka. 17-latek zamierzał ukrywać się w lesie. Jego plan nie był jednak tak dobry, jak wyobrażał sobie młody człowiek.

Mundurowi kontynuowali poszukiwania. Dołączyło do nich trzech młodych ochotników z gminy Zbrosławice. To właśnie nastolatkom udało się w końcu namierzyć poszukiwanego.

- Po godzinie 3:00 z dzielnicowym ze Zbrosławic skontaktował się telefonicznie jeden z nastolatków, twierdząc, że wraz z kolegami zauważył uciekiniera w rejonie kościoła. Młodzi ludzie ruszyli za wychowankiem ośrodka i go ujęli - informują policjanci.
- Po chwili dojechali policjanci z drogówki. 17-latek twierdził, że większość czasu ukrywał się w lesie. Tuż przed godziną 3:00 postanowił przemieścić się w rejon przystanku autobusowego. Nie spodziewał się, że zostanie ujęty przez przypadkowe osoby - dodają.

Wszyscy zbiegowie trafili ponowienie do ośrodka w Kamieńcu. Funkcjonariusze dziękują trzem młodym pomocnikom, którzy zaangażowali się w poszukiwania.

O innej ucieczce z ośrodka opiekuńczo-wychowawczego w Kamieńcu można przeczytać w artykule: "Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatki. Policjanci odnaleźli zaginioną dziewczynę".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon