Kamieniec. Ucieczka z ośrodka i pościg za nastolatkami. Jak się to skończyło?

Kamieniec. Poszukiwania zaginionych nastolatków

W ubiegły weekend placówkę w Kamieńcu opuściło siedmioro młodych ludzi. Tego samego dnia rozpoczęto poszukiwania. Pomogli nastoletni mieszkańcy.

Ucieczka, pościg, ukrywanie się, poszukiwania... Brzmi jak scenariusz filmu akcji, ale sytuacja miała miejsce w rzeczywistości i to całkiem blisko naszego miasta - w gminie Zbrosławice. 

W ostatnią sobotę, 9 października, około godziny 21:00 pracownicy Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Kamieńcu wezwali na pomoc policjantów. Siedmioro wychowanków uciekło z placówki.

- Mundurowi w trakcie dojazdu do placówki zauważyli grupę młodzieży, która na widok policyjnego radiowozu zaczęła uciekać. Policjanci zatrzymali pięć osób w wieku od 12 do 16 lat. Dwóm osobom udało się uciec - relacjonowali funkcjonariusze.

Jeden ze wspomnianych nastolatków wrócił sam. Powiedział, że jego towarzysz postanowił nie wracać do ośrodka. 17-latek zamierzał ukrywać się w lesie. Jego plan nie był jednak tak dobry, jak wyobrażał sobie młody człowiek. 

Mundurowi kontynuowali poszukiwania. Dołączyło do nich trzech młodych ochotników z gminy Zbrosławice. To właśnie nastolatkom udało się w końcu namierzyć poszukiwanego. 

- Po godzinie 3:00 z dzielnicowym ze Zbrosławic skontaktował się telefonicznie jeden z nastolatków, twierdząc, że wraz z kolegami zauważył uciekiniera w rejonie kościoła. Młodzi ludzie ruszyli za wychowankiem ośrodka i go ujęli - informują policjanci. 
- Po chwili dojechali policjanci z drogówki. 17-latek twierdził, że większość czasu ukrywał się w lesie. Tuż przed godziną 3:00 postanowił przemieścić się w rejon przystanku autobusowego. Nie spodziewał się, że zostanie ujęty przez przypadkowe osoby - dodają.

Wszyscy zbiegowie trafili ponowienie do ośrodka w Kamieńcu. Funkcjonariusze dziękują trzem młodym pomocnikom, którzy zaangażowali się w poszukiwania. 

O innej ucieczce z ośrodka opiekuńczo-wychowawczego w Kamieńcu można przeczytać w artykule: "Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatki. Policjanci odnaleźli zaginioną dziewczynę".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Gmina Zbrosławice. Wypadek na ulicy Tarnogórskiej

Poważny wypadek w Szałszy. Zderzyły się trzy osobówki

Krupski Młyn. Ucieczka nastolatka

Uciekł z Ośrodka Wychowawczego w Krupskim Młynie

Tarnowskie Góry. Zaginiona kobieta

Zaginęła obywatelka Ukrainy. Szukają jej policjanci

Kalety - wypadek

Stracił panowanie nad pojazdem i spowodował kolizję

Projekt bez tytułu 2021 09 13 T094052 873

Ukradł stół za 700 złotych. Dostał za niego 30 zł

Tarnowskie Góry 48

Zderzenie z sarną na ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry. Tragiczny wypadek na Osadzie Jana

Tragiczny wypadek na Osadzie Jana