Kamilianie z kolejnym wyróżnieniem. Tym razem od Sejmiku Województwa Śląskiego

Tarnogórscy muzycy do kolekcji mogą dołączyć jeszcze jedno trofeum. Za swoje zaangażowanie zostali nagrodzeni Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego.

Urszula Gołkowska
VII Koncerty Wiosenne w Tarnowskich Górach 3

Kamilianie wyróżnieni

To już nie pierwszy raz, kiedy orkiestra z Osady Jana otrzymuje prestiżowy tytuł. Do poprzednich dołącza teraz wyraz uznania Sejmiku Województwa Śląskiego. Uroczyste wręczenie Złotej Odznaki Honorowej za zasługi dla Województwa Śląskiego odbyło się podczas pierwszego z dwóch Koncertów Wiosennych, jakie miały miejsce w ubiegły weekend w Tarnogórskim Centrum Kultury.

"Let's swing with Kamilianie", czyli szalone muzyczne lata trzydzieste w Tarnowskich Górach

W piątkowy wieczór 5 maja radna województwa śląskiego Lucyna Ekkert wręczyła przedstawicielom orkiestry symboliczny medal i dyplom. Wyróżnienie dla kamiliańskich muzyków zostało przyznane na wniosek Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Do dyplomu dołączony został także list gratulacyjny, pod którym podpisał się Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Wielkiej rodzinie, która współtworzy i współkształtuje Parafialną Kamiliańską Orkiestrę Dętą, życzę pogody ducha, wytrwałości i niegasnącej pasji w realizacji dalszych planów muzycznych. Życzę również spełnienia marzeń osobistych i zawodowych, także tych związanych z budową w Tarnowskich Górach sali koncertowej oraz wielu ludzi – młodych wiekiem i sercem, którzy w muzyce szukają i odnajdują drogę własnego samospełnienia - czytamy w dokumencie.
VII Koncerty Wiosenne w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

"Let's swing with Kamilianie", czyli szalone muzyczne lata trzydzieste w Tarnowskich Górach

Autor: Urszula Gołkowska

08/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon