Kangurkowo w teledysku. Jak podoba się Wam dziecięce "Otwórz serce"?

Dział PCPR w Tarnowskich Górach nakręcił własny teledysk. Młodsi i starsi aktorzy opowiadają o rodzinach zastępczych.

"Otwórz serce"

- Dziś odbyła się premiera teledysku do piosenki "Otwórz serce". W dzisiejszym pokazie udział wzięli autorzy i aktorzy - poinformowali 30 sierpnia pracownicy Kangurkowa.

Filmik jest już ogólnodostępny i można go zobaczyć na platformie YouTube.

Teledysk został nakręcony w Pałacu w Nakle, gdzie swoją siedzibę ma Centrum Kultury Śląskiej. W tworzeniu utworu pomagał także Zespół Muzyczny Freje. W galerii kilka zdjęć z planu filmowego.

Kangurkowo - co to takiego?

Osoby chcące zostać rodziną zastępczą mogą zgłaszać się właśnie tam. Pracownicy Kangurkowa pomagają zainteresowanym przejść przez cały proces.

- Rodziną zastępczą może zostać małżeństwo lub osoba samotna, bez względu na to, czy posiada własne dzieci i w jakim one są wieku - tłumaczą.
- Nie ma znaczenia wysokość osiąganych przez Was dochodów, czy zawód, jaki wykonujecie. Natomiast Waszym mieszkaniu lub domu dla przyjętego dziecka powinno się znaleźć miejsce do snu, nauki i spędzania czasu wolnego. Ważne, abyście byli zdrowi i w pełni sił witalnych oraz niekarani - dodają.

Kandydat na opiekuna zastępczego musi spełniać poniższe wymagania:

  • zamieszkanie na terytorium naszego kraju
  • dobry stan zdrowia pozwalający na pełnienie funkcji rodziny zastępczej
  • niekaralność
  • stałe źródła utrzymania
  • pełnia praw obywatelskich oraz zdolności do czynności prawnych
  • odpowiednie warunki mieszkaniowe, czyli takie miejsce dla przyjętego dziecka, w którym będzie ono miało zapewnione miejsce do snu, nauki i spędzania czasu wolnego
  • pozytywna opinia psychologa o posiadaniu odpowiednich predyspozycji osobowościowych i motywacji
  • rękojmia należytego wykonywania zadań rodziny zastępczej

Zainteresowani mogą kontaktować z Kangurkowem telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 519 822 521, lub mailowo, wysyłając wiadomość na adres: kontakt@kangurkowo.org.

Instytucja zaprasza także do współpracy wolontariuszy. Do ich zadań należy między innymi pomaganie dzieciom w nauce, zabawa z nimi i organizacja czasu wolnego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon