Kawka z Marysieńką i Blanką de Paivą. Tak tarnogórzanki mogą świętować Dzień Kobiet

Drogie Panie, gotowe na wyjątkowy wieczór? W tym roku organizatorkami przyjęcia będą dwie arystokratki, które zapraszają na specjalne spotkanie w danym pałacu. To wszystko już 17 marca!

Góry Kultury
Dzien kobiet tarnowskie gory 2024

Tarnogórska kawka z Mary i Blanką

Z okazji Dnia Kobiet Góry Kultury organizują specjalne wydarzenie dedykowane wszystkim małym i starszym paniom. W eleganckich wnętrzach pałacu w Nakle Śląskim odbędzie się spektakl, a po nim warsztaty biżuteryjne. Wydarzenie oczywiście w tematyce historycznej. Jakie atrakcje czekają nas 17 marca?

- W studio telewizyjnym prowadzonym przez znane i lubiane prowadzące Marysieńkę "Mary" Sobieską i Blankę de Paivę pojawią się wspaniałe bohaterki, wyjątkowe kobiety, które w przeszłości żyły lub były w Tarnowskich Górach, lub na chwilę zetknęły swoje losy z miastem… ale na tyle długą, by odpowiedzieć na zaproszenie na kawkę od Mary i Blanki. Poznamy między innymi: Elżbietę Zawacką czy Kayę Mirecką Ploss - zapraszają organizatorzy.

Uczestnicy będą mogli także zaopatrzyć się w zeszyty edukacyjne. Przedstawienie odbędzie się o godzinie 17:00. Po nim, o 18:15, rozpoczną się warsztaty artystyczne pod nazwą "Rodzinna Kamea".

- Uczestników prosimy o przyniesienie zdjęcia babci, prababci lub innej krewnej. W trakcie warsztatów zdjęcie zeskanujemy i w artystyczny sposób przerobimy na gustowną biżuterię - kameę. Warsztaty przeznaczone dla dzieci powyżej 8. roku życia pod opieką dorosłego, ze względu na małe i niebezpieczne elementy - dodają organizatorzy.

Udział w obu częściach spotkania jest bezpłatny, jednak liczba miejsc pozostaje ograniczona. Darmowe wejściówki (osobno na spektakl i warsztaty) można odebrać w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim (ul. Parkowa 1). CEKUŚ czeka na zainteresowanych codziennie w godzinach od 11:00 do 17:00, oprócz poniedziałków.

Tarnogórski Jarmark Wielkanocny 2023

Może Cię zainteresować:

Jarmark Wielkanocny 2024 w Tarnowskich Górach. Wiemy już, kiedy się odbędzie

Autor: Urszula Gołkowska

21/02/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon