Kiedy wraca Gwarek Tarnowskie Góry? Znamy datę rozpoczęcia nowego sezonu

Kibice jeszcze trochę poczekają na nowy sezon III ligi. Dopiero na początku sierpnia Gwarek Tarnowskie Góry rozpocznie walkę o ligowe punkty.

97984355 3050638975024222 4722912842326474752 o

Nie udało się dokończyć sezonu 2019/20 w III lidze. Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki zakończono po 18. kolejce. Tym samym Gwarek Tarnowskie Góry ukończył zmagania na siódmym miejscu. W klubie liczono na więcej, ale nie było już okazji, by powalczyć o lepsze wyniki.

Teraz wszyscy skupiają się na nowym sezonie. Trzecia grupa III ligi przeszła w zarządzanie do Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Działacze już opracowali ramowy terminarz, który dokładnie opisuje, kiedy będą się odbywać kolejki ligowe.

Sezon 2020/21 ma wystartować w weekend 8-9 sierpnia. Wcześniej jest to niemożliwe, bo rozgrywki musi dokończyć II liga i dopiero 25 lipca poznamy spadkowiczów. Od tego też zależy, ile drużyn wystartuje w nowych rozgrywkach.

Już wiadomo, że w nowym sezonie Gwarek nie zagra z Ruchem Zdzieszowice oraz LZS-em Starowice Dolne. Kluby podjęły trudną decyzję o zgłoszeniu drużyn do IV ligi. To oznacza, że liga maksymalnie będzie się składać z 20 drużyn. Opolski ZPN jednocześnie poinformował, że nie zamierza dzielić uczestników na dwie grupy.

Dokładny terminarz III ligi poznamy dopiero w późniejszym czasie. Wiadomo już, że beniaminkami będą Warta Gorzów Wielkopolski i Polonia Nysa. Do nich dołączą jeszcze zwycięzcy IV-ligowych barażów Szombierki Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój oraz Polonia-Stal Świdnica - Apis Jędrzychowice.

fot. Facebook/TS Gwarek Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Gwarek tarnowskie gory druzyna

Gwarek postrachem faworytów. Udana jesień tarnogórzan

Piotr Chrzęszczyk

Nadleśniczy ze Świerklańca na podium Mistrzostw Świata

XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Poznaniu

Sportowcy z Radzionkowa na Ogólnopolskich Igrzyskach

Champion Lasowice - AZS AWF Katowice

Medal dla reprezentantki Tarnowskich Gór w lekkoatletyce

Julia Bulanda z GKS Czarni Bytom

Dziewczyna z Potępy z Pucharem Juniorów w Judo!

Naklo slaskie mistrzostwa karate

Mistrzostwa Karate Shinkyokushin w Nakle...

Gwar

Pewne i wysokie zwycięstwo. Gwarek wreszcie...