Tarnowskie Góry: MOPS. Kiedy złożyć wniosek o 500 plus?

Wielu tarnogórzan korzysta ze świadczenia "Rodzina 500+". Warto wiedzieć, że w tym roku pojawiły się pewne zmiany w programie.

Mops tg

Gdzie i kiedy złożyć wniosek?

2021 rok przyniósł nowe zasady dotyczące ustalania okresu świadczeniowego oraz terminu dostarczania dokumentów. Prawo do świadczenia ustalane będzie na czas od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Od 1 lutego wnioski składać można drogą elektroniczną. W tym celu należy skorzystać z strony internetowej Empatia, bankowości elektronicznej lub portalu PUE ZUS. Dokumenty papierowe przyjmowane będą od 1 kwietnia. W naszym mieście zajmuje się nimi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który swoją siedzibę ma przy ulicy Janasa 9 (Stare Tarnowice). Placówka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-15:00.

Z oddaniem formularzy nie warto zwlekać, bo spóźnienie się zdecydowanie się nam nie opłaci. Warto pamiętać, że tylko złożenie wniosku do końca czerwca gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od dnia 1 czerwca. Natomiast dostarczenie kompletnych i prawidłowo wypełnionych dokumentów w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku, czyli z zachowaniem ciągłości wypłaty świadczenia.

Ilu Polaków w tym roku wyraziło chęć skorzystania z programu? Do tej pory przyjęto już ponad 2,6 milionów zgłoszeń.

Najchętniej wybieraną drogą do złożenia wniosku online na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” jest bankowość elektroniczna. Za jej pośrednictwem rodzice złożyli blisko 2,3 mln wniosków. Ponad 186 tys. to wnioski złożone przez portal Empatia, a 121,5 tys. – portal ZUS – informowała niedawno minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich przystanek autobusowy

Modyfikacja rozkładu jazdy linii autobusowej 671

Tarnowskie Góry 2022 rynek

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia 2035. Jaka będzie?

Samorządowcy Województwa Śląskiego 2020 roku

Trzej samorządowcy z naszego powiatu wyróżnieni

Sympozjum Tarnogórskie 2021

Emocje po sympozjum "Człowiek a ideologie" 2021

Tarnowskie Góry - ulica Sobieskiego w remoncie

Remont na ulicy Sobieskiego. Jak postępują prace?

Tarnowskie Góry - Lyszcze

Remonty, remonty, remonty. Które ulice tym razem?

Tarnowskie Góry. Remont ulicy Zamkowej i Bondkowskiego

Dziewięć nowych zamiast pięciu starych. Drzewne roszady w TG