Kierował motorem pod wpływem środków odurzających. Najbliższe lata może spędzić w więzieniu

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego 28-latka. Mieszkaniec Piekar Śląskich może na długo pożegnać się z wolnością. To jeszcze nie koniec konsekwencji zdarzenia.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry policja zatrzymanie

Kolizja w gminie Świerklaniec

Do zdarzenia doszło pod koniec weekendu, 5 czerwca. Przed godziną 20:00 funkcjonariusze zostali wezwani do miejscowości Orzech, na ulicę Bytomską. Na miejscu zastali mężczyznę i kobietę oraz motor marki Suzuki.

- Jak ustalili policjanci, kierujący jednośladem z niewiadomych przyczyn doprowadził do upadku. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak dziwne zachowanie 28-letniego mieszkańca Piekar Śląskich przykuło uwagę mundurowych - podają stróże prawa.

Postanowili poddać kierowcę badaniu narkotestem. Przeczucia ich nie zmyliły. Mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Za spowodowanie kolizji został on ukarany mandatem w wysokości 1100 zł. To oczywiście nie koniec konsekwencji. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających odpowie przed sądem.

Problemy nie ominęły także podróżującej z mężczyzną 29-latki. Mieszkanka Piekar Śląskich była poszukiwana przez sąd w Bytomiu. Jak podają funkcjonariusze, kobieta najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon