Kierowco, uważaj na nową organizację ruchu! Zmiany na drogach w Uroczystość Wszystkich Świętych

Na ulicach naszego powiatu w czasie zbliżającego się długiego weekendu mogą pojawić się utrudnienia na drogach. Zobacz gdzie i jak zostanie zmodyfikowana organizacja ruchu.

Starostwo Powiatowe w tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry, ulica Gliwicka

Zamiany w okolicy cmentarzy

1 listopada to dzień, kiedy wielu z nas odwiedza groby swoich bliskich w sąsiednich miejscowościach lub nawet organizuje dłuższy wyjazd. Co roku Uroczystość Wszystkich Świętych związana jest z zatorami w pobliżu cmentarzy i korkami na bardziej popularnych trasach. Sytuację pogarszają piesi, którzy często zapominają w tym dniu o obowiązujących przepisach ruchu.

Warto wiedzieć, że już od jutra w niektórych miejscach pojawią się zmiany na drogach. Mają one na celu między innymi polepszenie przepustowości i płynności jazdy. Gdzie możemy spotkać się z nową organizacją ruchu?

  • Radzionków: w dniach od 30 października do 1 listopada ulice Orzechowska i Jaśminowa częściowo zostaną wyłączone z ruchu samochodów. Ten odcinek będzie przeznaczony tylko dla ruchu pieszych.
  • Tarnowskie Góry: w dniach od 29 października do 3 listopada przy ul. Gliwickiej od skrzyżowania z ul. Łomnickiego do ronda przy ul. Wyszyńskiego zostanie umieszczony dodatkowo znak „zakaz zatrzymywania się”. Dodatkowo przy ul. Wyszyńskiego na odcinku od ulicy Krótkiej do skrzyżowania z Obwodnicą zostanie umieszczony znak „zakaz zatrzymywania się”.
  • Kalety: od 30 października do 2 listopada zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na ulicy Pokoju, z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy księdza Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ulicy księdza Rogowskiego w ulicę Pokoju zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa), zaś od ulicy Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywał się od ulicy księdza Rogowskiego – ulicą Pokoju – z wyjazdem przez ulicę Sobieskiego.
  • Nakło Śląskie: przy ulicy Lipowej i Cmentarnej w dniach od 30 października do 2 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy
- Apelujemy o rozwagę i ostrożność oraz przypominamy, żeby nie jeździć „na pamięć”, gdyż w tych dniach często wprowadzane są zmiany lub ograniczenia w ruchu pojazdów, nie tylko w naszym powiecie, ale prawie w całym kraju – przypomina komisarz Damian Ciecierski z tarnogórskiej komendy.

Bezpieczni na drogach

Jak co roku policyjni funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem w ramach akcji "Znicz".

- Mundurowi sprawdzać będą stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Pamiętajmy o podstawowych zasadach: dostosujmy prędkość pojazdów do warunków panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu odstępu między samochodami - zapowiadają stróże prawa.

O czym warto pamiętać szczególnie w tak problematycznym dla kierowców dniu jak 1 listopada?

  • Polecenia policjantów są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna czy znaki drogowe.
  • Podczas parkowania należy pomyśleć, czy nie blokujemy innych samochodów oraz czy nie zajmujemy miejsc, gdzie zmieścić by się mogły jeszcze inne pojazdy.
  • Wybierając się w okolice cmentarza warto przyjechać wcześniej, przed nabożeństwami oraz po nich tworzą się duże zatory na drogach.
  • 1 listopada niestety wiąże się ze zwiększonym ryzykiem kradzieży. Pilnujmy swojej własności, nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w samochodach.

Policjanci zwracają się także do pieszych o przestrzeganie przepisów drogowych, nieblokowanie jezdni oraz ostrożność. Warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, które są dużą pomocą dla kierowców oraz w realny sposób podnoszą nasze bezpieczeństwo.

Przypomnijmy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych dobrym pomysłem pozostaje korzystanie z pojazdów transportu publicznego. Tego dnia podróżujemy autobusami oraz tramwajami ZTM bezpłatnie.

Rozkład jazdy autobusów w Uroczystość Wszystkich Świętych. Co się zmieni?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon