Kierowcy na autostradzie A1 skończyła się benzyna. Na pomoc ruszyli policjanci

Do nietypowej sytuacji doszło na autostradzie na terenie gminy Ożarowice. Jednemu z kierujących pojazdem dostawczym skończyła się benzyna. Mężczyzna postanowił pieszo szukać paliwa. Na szczęście zauważyli go policjanci z Pyrzowic.

A1 ożarowice policja

Mundurowi w akcji pomocowej

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 2 lipca. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pyrzowicach patrolowali swój rejon. W pewnym momencie dostrzegli mężczyznę idącego z kanistrem w dłoni. Okazało się, że to kierowca samochodu dostawczego, któremu skończyła się benzyna. Sprawę pogarszał fakt, iż pojazd stanął na autostradzie. Znajdował się na A1 na terenie gminy Ożarowice.

Mundurowi postanowili pomóc mężczyźnie. Po napełnieniu kanistra benzyną kierowca został przewieziony do miejsca, gdzie znajdował się jego samochód. Policjanci nie tylko odwieźli kierującego, ale także zabezpieczyli fragment drogi, kiedy tankował pojazd. Dzięki wsparciu funkcjonariuszy mężczyzna mógł bezpiecznie ruszać w dalszą drogę. Po kilku godzinach policjantów spotkało podziękowanie w postaci listu.

Dzień dobry,

W dniu dzisiejszym (w godzinach popołudniowych) spotkała mnie bardzo miła niespodzianka - wspaniałe i profesjonalne oraz bezinteresowne wsparcie w potrzebie. Naświetlę temat ekspresowo... gdy podążałem z kanistrem benzyny w dłoni (uległ awarii wskaźnik paliwa w pojeździe dostawczym, którym podróżowałem), dostrzegli mnie policjanci z Komisariatu Policji Pyrzowice i z własnej inicjatywy zainteresowali się moim problemem. Wypytali o detale tej dość egotycznie wyglądającej eskapady, po czym zaoferowali swoje profesjonalne wsparcie - abym bezpiecznie i bez "przygód" dotarł w docelowe miejsce, czyli do "lokacji na autostradzie" - gdzie pojazd dostawczy odmówił posłuszeństwa. Oczywiście po zweryfikowaniu mojej osoby, pomocy w dotarciu do wehikułu oraz zapewnieniu zabezpieczenia miejsca "awarii" / kooperacji osłaniająco-zabezpieczającej w momencie uzupełniania niedoboru paliwa - do chwili obecnej nie mogę wyjść z podziwu za wspaniałą postawę obu policjantów, ich profesjonalnego zaangażowania w obowiązki służbowe, empatii oraz wyczulenia / bystrości w obserwowaniu-analizowaniu otaczającej ich rzeczywistości podczas patrolowania.
Policja Tąpkowice

Może Cię zainteresować:

W policyjnej eskorcie do szpitala. Mundurowi pomogli 2-letniemu maluchowi

Autor: Urszula Gołkowska

13/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon