Kino samochodowe - jeszcze można się załapać na seans

Kino

Kino samochodowe. Przed nami jeszcze dwa seanse!

W naszym mieście na zakończenie lata pojawiło się kino samochodowe. Filmy, które będą wyświetlane, wybiorą sami tarnogórzanie.

Samochodem na seans

Kto choć raz w życiu nie marzył, by wybrać się jak w typowym amerykańskim filmie na wydarzenia kina plenerowego własnym pojazdem? Podobne inicjatywy były już organizowane tego lata w naszym regionie na przykład przez bytomski BECEK. Co prawda wakacje dobiegły już końca, ale wrzesień ma dla nas jeszcze kilka pogodnych dni. Warto spędzić ostatnie ciepłe wieczory w tarnogórskim kinie samochodowym.

Wszyscy miłośnicy kinematografii niech szykują się na nadchodzące seanse. Tarnogórskie Kino Plenerowe razem z Urzędem Miasta i radnym Robertem Mrozkiem zaprosiły mieszkańców na cztery wyjątkowe pokazy, które można oglądać nie wychodząc nawet z pojazdów. Wydarzenie ma miejsce pomiędzy Castoramą, a halą Sportową (Obwodnica, ul. Bałtycka, ul. Olimpijczyków). Przygotowano tam miejsce aż dla 180 samochodów. Koordynatorzy zapowiadają wolny wstęp na wydarzenie.

Przed nami jeszcze dwa seanse!

Dwa filmowe pokazy już za nami. Odbyły się one 15 (wtorek) i 19 (sobota) września. Sądząc po frekwencji, śmiało można stwierdzić, że inicjatywa przypadła do gustu tarnogórzanom. Rozpoczęliśmy kinem akcji, jako pierwszy zaprezentowano thriller „Świat w ogniu”. Kto był na miejscu, to już nie trzeba go przekonywać do przyjazdu na kolejne seanse. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli przyjemności skorzystania z tej atrakcji, mamy dobrą wiadomość. Przed nami jeszcze dwa wydarzenia:

• 22 września (wtorek) godz. 20.00 - Filmowe Wtorki
• 26 września (sobota) godz. 20.00 - Filmowe Soboty

Jak wygląda kino samochodowe w praktyce? Przyjeżdżamy pojazdami na wyznaczone miejsce. Co prawda lepiej przybyć tam trochę wcześniej, jednak ze wszystkich miejsc widoczność powinna być dobra. Dźwięk odbieramy przez samochodowe radio ustawione na odpowiednią, podaną przez organizatorów częstotliwość. Na tarnogórzan czeka jeszcze jedna niespodzianka. To właśnie oni w internetowym głosowaniu wybiorą, jakie filmy pojawią się na ekranie. Zachęcamy do śledzenia facebook’owego profilu wydarzenia, by być na bieżąco z nowymi ogłoszeniami koordynatorów.

- Zapraszamy na pierwsze w historii Kino Samochodowe w Tarnowskich Górach! Ponownie, jak to miało miejsce w przypadku Kina Plenerowego i muszli koncertowej, wykorzystujemy lokalną architekturę, którą zamieniamy w kino - tym razem ściana Hali Sportowej będzie pełniła funkcję ekranu - czytamy w zaproszeniu. - Seanse uzależnione są od warunków pogodowych. Wjazd na teren wydarzenia od godziny 19.00 - informują pomysłodawcy.

Na wtorkowej projekcji pojawiło się aż 130 pojazdów. Wygląda na to, że mieszkańcy Tarnowskich Gór bardzo chętnie przyjeżdżają na filmowe pokazy.

- Takie kino samochodowe w plenerze to naprawdę dobry pomysł – mówi Eliza Karolak, która przyjechała swoim czerwonym fiatem na wtorkowy seans. – Przyjechaliśmy tutaj z rodziną i miło spędzamy czas. Takich rzeczy nie mamy normalnie na co dzień. Dzieci są zachwycone! – dodaje.

Organizatorzy zapowiedzieli, że jeżeli ta frekwencja się utrzyma, można by pomyśleć o kontynuowaniu akcji także w następnych miesiącach. Nie jest wykluczone, że seanse filmowe będziemy mogli oglądać także w październiku. Kto wie, może samochodowe kino zagości w naszym mieście na stałe?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: