Kino samochodowe w Tarnowskich Górach. Już niedługo pierwszy seans

W naszym mieście na zakończenie lata pojawi się kino samochodowe. Filmy, które będą wyświetlane, wybiorą sami tarnogórzanie.

A

Samochodem na seans

Kto choć raz w życiu nie marzył, by wybrać się jak w typowym amerykańskim filmie na wydarzenia kina plenerowego własnym pojazdem? Podobne inicjatywy organizowane były już tego lata w naszym regionie na przykład przez bytomski BECEK. Co prawda wakacje dobiegły już końca, ale wrzesień ma dla nas jeszcze kilka pogodnych dni. Warto spędzić ostatnie ciepłe wieczory w tarnogórskim kinie samochodowym.

Wszyscy miłośnicy kinematografii niech szykują się na nadchodzące dwa filmowe tygodnie. Tarnogórskie Kino Plenerowe razem z Urzędem Miasta i radnym Robertem Mrozkiem zapraszają na cztery wyjątkowe pokazy, które obejrzymy nie wychodząc nawet z naszych pojazdów. Wydarzenie będzie miało miejsce pomiędzy Castoramą, a halą Sportową (Obwodnica, ul. Bałtycka, ul. Olimpijczyków). Przygotowano tam miejsce aż dla 180 samochodów. Koordynatorzy zapowiadają wolny wstęp na wydarzenie.

Harmonogram akcji

  • 15 września (wtorek) godz. 20.00 - Filmowe Wtorki
  • 19 września (sobota) godz. 20.00 - Filmowe Soboty
  • 22 września (wtorek) godz. 20.00 - Filmowe Wtorki
  • 26 września (sobota) godz. 20.00 - Filmowe Soboty

Jak wygląda kino samochodowe w praktyce? Przyjeżdżamy pojazdami na wyznaczone miejsce. Co prawda lepiej przybyć tam trochę wcześniej, jednak ze wszystkich miejsc widoczność powinna być dobra. Dźwięk odbieramy przez samochodowe radio ustawione na odpowiednią, podaną przez organizatorów częstotliwość. Na tarnogórzan czeka jeszcze jedna niespodzianka. To własnie oni w internetowym głosowaniu wybiorą, jakie filmy pojawią się na ekranie. Zachęcamy do śledzenia facebookowego profilu wydarzenia, by być na bieżąco z nowymi ogłoszeniami koordynatorów.

- Zapraszamy na pierwsze w historii Kino Samochodowe w Tarnowskich Górach! Ponownie, jak to miało miejsce w przypadku Kina Plenerowego i muszli koncertowej, wykorzystujemy lokalną architekturę, którą zamieniamy w kino - tym razem ściana Hali Sportowej będzie pełniła funkcję ekranu - czytamy w zaproszeniu. - Seanse uzależnione są od warunków pogodowych. Wjazd na teren wydarzenia od godziny 19:00 - informują koordynatorzy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon