Kolarskie emocje w Radzionkowie. Rusza I Wyścig MTB XCO - CIDER CUP

Cidry lotajom zaprasza na rowerowe wydarzenie. W kolarskim wyścigu będzie mógł wziąć udział każdy, niezależnie od wieku.

Radzionków. Cider Cup 2021

I Wyścig MTB XCO - CIDER CUP

- Po sześciu latach nieobecności kolarstwo górskie powraca do Radzionkowa! Zarówno najmłodszych, jak i najstarszych zapraszamy już 11 września br. do udziału w wyścigu, w formule olimpijskiej XCO. Każdy spragniony rywalizacji w tej dyscyplinie znajdzie coś dla siebie - zapraszają organizatorzy.

Impreza sportowa odbędzie się na terenie Księżej Góry oraz Ogrodu Botanicznego. Przewidziano kilkanaście grup wiekowych. Dystanse są bardzo zróżnicowane: od 1-2 kilometrów dla najmłodszych aż do 30 kilometrów dla najbardziej wytrwałych.

- Trasy poprowadzone będą pagórkowatymi, głównie leśnymi ścieżkami/singlami z poziomem trudności dostosowanym dla danej kategorii wiekowej - tłumaczą koordynatorzy.

Zapisy już ruszyły

Rejestracji uczestnika w ramach CIDER CUP 2021 można dokonać poprzez wypełnienie formularza internetowego lub w biurze zawodów w dniu imprezy. Jeśli zapiszemy się szybciej, unikniemy droższej opłaty za start.

  • dzieci do 8 roku życia włącznie – bezpłatnie
  • młodzież do 16 lat (rok ur. 2005 i młodsi) – 25,00 zł (opłata dokonana do czwartku poprzedzającego dzień imprezy)
  • młodzież do 16 lat (rok ur. 2005 i młodsi) – 40,00 zł (opłata dokonana w dniu imprezy)
  • osoby dorosłe – 35,00 zł (opłata dokonana do czwartku poprzedzającego dzień imprezy)
  • osoby dorosłe – 50,00 zł (opłata dokonana w dniu imprezy)

Do tej pory swój udział zapowiedziało prawie dziewięćdziesięciu zawodników. Sportowcy pochodzą nie tylko z Radzionkowa, ale także z Tarnowskich Gór, Bytomia, Piekar Śląskich, Katowic, Częstochowy czy Rybnika.

Program zawodów

8:00 – 10:30 – praca biura zawodów: zgłoszenia, potwierdzenie udziału oraz odbiór pakietów startowych

Pakiet zawiera:
  • numer startowy z chipem do identyfikacji oraz pomiaru czasu
  • ubezpieczenie NNW
  • akcesoria lub gadżety
  • izotonik, żel energetyczny lub baton

Gwarantowane jest także: zabezpieczenie medyczne i ratownicze podczas trwania imprezy, bufet na mecie, ciepły posiłek regeneracyjny po zawodach, możliwość umycia roweru.

10:00 – rozpoczęcie rywalizacji

Starty rozpoczynają się od najmłodszych kategorii. Szczegółowy plan dla każdej grupy będzie uzależniony od ilości startujących. Zostanie on przedstawiony na dzień przed zawodami w wydarzeniu na profilu facebookowym oraz wywieszony w biurze zawodów.

Ceremonia rozdania nagród odbędzie się po zakończeniu rywalizacji wszystkich kategorii.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon