Koleje Czeskie zapraszają do wspólnego świętowania w Bohumínie już 23 września!

Koleje Czeskie przygotowują się do obchodów Dnia Kolei Czeskich, który odbędzie się już 23 września br. w Bohumínie. Tak wyjątkowego wydarzenia, nie można przegapić. Okazuje się, że czeski przewoźnik przygotował szereg atrakcji, na które serdecznie zaprasza wszystkich pasażerów, także tych z Polski. Dojazd nie powinien sprawić im problemu, ponieważ w połowie czerwca Koleje Śląskie przywróciły połączenia kolejowe do Bohumína. Jak prezentuje się tegoroczny harmonogram obchodów Dnia Kolei Czeskich? Szczegóły poniżej.

Koleje Śląskie Trasa S1 web 0165

Połączenie kolejowe do Bohumína wróciło

Tak, to prawda. Od 11 czerwca 2023 roku Koleje Śląskie przywróciły połączenia kolejowe do Bohumína, które były zawieszone z powodu pandemii Covid-19. Pasażerowie pragnący wybrać się do Bohumína na obchody Dnia Kolei Czeskich, mogą skorzystać z połączenia Bohumín-Chałupki-Bohumín, oferowanego przez śląskiego przewoźnika. Jedno jest pewne, Koleje Czeskie zachęcają do wspólnego świętowania:

Odwiedźcie światy historii, postępu i rozrywki. Ze stacji Bohumín będą odjeżdżały specjalne pociągi prowadzone trakcją parową. Swój tabor będą tu prezentowały nie tylko Koleje Czeskie (České dráhy), ale również spółki z grupy ČD i kontrahenci, np. ČD Cargo, LokoTrain i inni. Całodzienny program zakończy wyjątkowe widowisko – pełne historycznych pereł kolei i nie tylko.”

Jak prezentuje się harmonogram Dnia Kolei Czeskich?

Dobre pytanie. Harmonogram obchodów Dnia Kolei Czeskich, który planowo odbędzie się w Bohumínie 23 września br. przedstawia się następująco:

 • 8:00 - Rozpoczęcie wydarzenia na placu T. Masaryka w Bohumínie
 • 9:00 - Otwarcie terenu wydarzenia
 • 9:30 – 10.00 - Oficjalne rozpoczęcie (scena przy obrotnicy)
 • 10:00 – 11:00 - Pierwsze oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy
 • 12:00 – 13:00 - Drugie oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy
 • 14:00 – 15:00 - Trzecie oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy
 • 17:00 - Koniec programu w lokomotywowni
 • 18:00 - Koncert Janka Ledeckiego na placu T. Masaryka
 • 19:30 - Otwarcie terenu dla wejścia na widowisko nocne
 • 20:00 - Nocne widowisko kolejowe (teren obrotnicy)

O kolejowych atrakcjach słów kilka…

Uczestnicy Dnia Kolei Czeskich w Bohumínie będą mogli odkryć niezwykły:

 • świat historii,
 • świat postępu,
 • świat rozrywki.

Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie atrakcje skrywają? Cóż, świat historii to wystawa najpiękniejszych lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych. Podczas Dnia Kolei Czeskich nie zabraknie przejazdów parowozami i pociągami specjalnymi. Z kolei świat postępu jest reprezentowany przez nowoczesny tabor Kolei Czeskich (ČD), spółek z grupy ČD i kontrahentów. W rejonie hali utrzymania będzie można zobaczyć tabor współczesnej produkcji.

Świat rozrywki został stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi. Tradycyjnie czeski przewoźnik zaoferuje bogaty program towarzyszący. Jedno jest pewne, najmłodsi uczestnicy - dzieci znajdą w tym miejscu wiele atrakcji do gry i zabawy. Maskotka Kolei Czeskich ČD) – Elfik nie może się doczekać gości! Oczywiście w świecie rozrywki jak zawsze nie zabraknie warsztatów kreatywnych, dmuchańców, malowania twarzy i innych atrakcji dla najmłodszych miłośników kolei.

Widowisko świetlne

Zwieńczeniem Dnia Kolei Czeskich będzie wyjątkowe widowisko świetlne, pełne historycznego taboru na terenie lokomotywowni Bohumín – nie można tego przegapić! Widowisko rozpocznie się 23 września br. o godzinie 20:00 na obrotnicy w świecie historii. Uczestnicy imprezy będą mogli podziwiać ponad dziesięć eksponatów (w tym eksponaty historyczne), w specjalnie przygotowanym oświetleniu scenicznym, któremu wtórować będzie nastrojowa muzyka. W ramach prezentacji wszystkie pojazdy zostaną dokładnie omówione wraz z wieloma ciekawymi faktami i muzyką tematyczną.

Dzień Kolei Czeskich już 23 września 2023 roku. Nie można tego przegapić!
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | TWITTER

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon