Koleje Śląskie szukają nowych pracowników

W ostatnich miesiącach Koleje Śląskie zatrudniły 30 nowych konduktorów. Co więcej, aktualnie Spółka szuka kolejnych pracowników - maszynistów oraz pracowników odpowiedzialnych za obsługę taboru kolejowego m.in. mechaników, elektroników i zwrotniczych. Naturalnie nasuwa się pytanie, gdzie szukać ogłoszeń Spółki? Szczegóły poniżej.

DSC 4893 1

Nowe stanowiska pracy

Zgadza się! Koleje Śląskie zatrudniają już 61 konduktorów i 60 młodszych konduktorów. Nabór w ostatnich miesiącach był wyjątkowy, ponieważ przewoźnik przyjął aż 30 nowych pracowników. Do ich zadań należeć będzie m.in. odprawa podróżnych, nadzór nad ich bezpieczeństwem i udzielanie informacji.

Nie tylko zatrudnienie

Warto wiedzieć, że nie tylko zatrudniamy, ale i szkolimy. Na przykład obecnie prowadzimy rekrutację dla absolwentów szkół branżowych ze specjalnością mechanik-elektromonter. Po szkoleniu zawodowym będą mogli zostać rewidentami taboru wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Praca czeka też na kandydatów na maszynistów – po 298-godzinnym kursie, na który składają się zajęcia teoretyczne i praktyczne mogą oni znaleźć zatrudnienie w Kolejach Śląskich.

Prosta ścieżka kariery

Przemysław Brych rozpoczął pracę na stanowisku konduktora Kolei Śląskich 10 lat temu. Po pięciu latach został kierownikiem pociągu, a teraz jest dyżurnym ruchu.

Co jest najważniejsze w tej pracy? Odporność na stres, umiejętność radzenia sobie z emocjami i komunikatywnośćmówi Przemysław Brych i dodaje: – Zdarzają się zabawne sytuacje. Na przykład kiedyś przy obchodzie składu na stacji końcowej, w jednym z przedziałów znalazłem tort ślubny. Takie mamy czasy, wszyscy jesteśmy zabiegani, ale w Kolejach Śląskich nic nie ginie. Każdy zagubiony przedmiot można odebrać.

Jest moda na transport publiczny

Przemysław Brych uważa, że transport publiczny staje się modny i nie można się z tym nie zgodzić.

Wiele lat temu przestano dbać o transport publiczny i zaczęła się samochodoza. To się zmienia – coraz częściej wybieramy pociąg, tramwaj czy autobus. To jest krok w dobrą stronę przekonuje Przemysław Brych.

Warto podkreślić, że osoby zainteresowane pracą w Kolejach Śląskich, znajdą wszystkie aktualne ogłoszenia na stronie: www.kolejeslaskie.pl.

Praca w Kolejach Śląskich? Dlaczego nie!
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon