Koleje wąskotorowe zapraszają na wrześniowe przejazdy. Bilety tylko za 10 zł

Sezon wakacyjny już za nami, ale to nie koniec turystycznych wydarzeń w Tarnowskich Górach i okolicach. Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych organizuje wycieczki w promocyjnej cenie.

Waskotorowka tarnowskie gory bytom

Wąskotorówką z Bytomia do Tarnowskich Gór

Kto jeszcze nie miał okazji przejechać się małym pociągiem, może to nadrobić jeszcze w tym miesiącu. Członkowie SGKW zapraszają na wąskotorowe powitanie jesieni. Pojazdy będą kursować między Tarnowskimi Górami i Bytomiem w dni: 16, 17 i 23 września. Przejazdy na terenie Bytomia są bezpłatne. Za odcinek do lub z Tarnowskich Gór zapłacimy 10 zł. Dzieci do czterech lat podróżują bezpłatnie. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, bilety będą sprzedawane na miejscu.

SGKW
SGKW
- Oczywiście przejazdy pociągami to nie wszystko, co dla Was mamy. Koniecznie zajrzyjcie na stację Bytom Karb Wąskotorowy przy ul. Mikołaja Reja, gdzie szykujemy dla Was atrakcje - zapowiadają członkowie SGKW.

Na gości czekać będą:

  • zwiedzanie stacji z przewodnikiem - zobaczą Nastawnię Dysponującą BKw, Izbę Tradycji, kolekcję taboru
  • przejazdy drezyną ręczną
  • zwiedzanie lokomotywy od spodu - przyjrzą się z bliska, jak zbudowana jest lokomotywa tam, gdzie w zwykłych warunkach zaglądają jedynie mechanicy
  • lody
  • ognisko (produkty każdy przynosi we własnym zakresie)
Tarnowskie Góry, II Rajd Tylko dla Zuchwałych

Może Cię zainteresować:

Atrakcja dla miłośników motoryzacji. Na rynku w Tarnowskich Górach zobaczymy stare samochody

Autor: Urszula Gołkowska

13/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon