Kolejkowe królestwo - makieta Semafor w Tarnowskich Górach zaprasza na zwiedzanie

W centrum naszego miasta znajduje się bardzo ciekawe miejsce, o którym nie wszyscy jeszcze wiedzą. To jeden z największych tego typu zbiorów miniatur w okolicy.

Makieta kolejowa Semafor

Historia Tarnowskich Gór ściśle związana jest nie tylko z górnictwem. Od XIX wieku na większą skalę zaczęła rozwijać się także kolej. Mało kto pamięta, że w okresie międzywojennym w naszym mieście znajdował się najważniejszy węzeł kolejowy w całej Polsce!

Do dziś korzystać możemy z otwartego w 1888 roku dworca. To jednak nie jedyna pamiątka po dawnej świetności transportu kolejowego. Również w naszych czasach w Tarnowskich Górach można zobaczyć mknące szybko pociągi, ciągnące się kilometrami tory, wykute w skałach tunele, tłumy pasażerów... tylko że w trochę pomniejszonych rozmiarach.

W budynku dworca kolejowego mieści się makieta o wielkości 200 metrów kwadratowych. Same tory mają długość 300 metrów. Zwiedzający oglądają poruszające się modele pociągów osobowych i towarowych oraz innej infrastruktury kolejowej, ale także otaczający ją krajobraz. Miejsce z pewnością spodoba się zwłaszcza najmłodszym turystom, ale przychodzą tam także starsi miłośnicy modelarstwa.

Sale zabaw w Tarnowskich Górach i okolicy. Gdzie warto zabrać dzieci?

Bilety i godziny otwarcia

Makietę znajdziemy przy ulicy Częstochowskiej 1C, na pierwszym piętrze budynku dworca. Atrakcja jest otwarta (od 27 września):

  • wtorek, środa, czwartek, niedziela: 10:00-17:00
  • piątek i sobota: 10:00-18:00

Bilety kupimy w cenie:

  • normalny - 14 zł
  • ulowy - 9 zł
  • dzieci do 3 lat zwiedzają bezpłatnie

Mile widziane także wycieczki i inne grupy zorganizowane.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer: 601 213 355 lub wysyłając mail na adres: john@gamatapet.pl.

Tarnowskie Góry w jeden dzień. Co warto zobaczyć w mieście gwarków?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon