Kolejna inwestycja na stadionie w Kaletach? To ma być prezent na 100-lecie

Stadion Unii Kalety ma zyskać pawilon (wizualizacja)

Unia Kalety występuje tylko w lidze okręgowej, ale posiada obiekt sportowy, którego zazdrościć jej może wiele klubów z wyższych lig. Władze miasta z powiatu tarnogórskiego jednak mają kolejne ambitne plany. Stadion ma zyskać pawilon.

Boisko piłkarskie z pięknie zadbaną murawą, boisko treningowe, boisko wielofunkcyjne, a od niedawna także tor rolkowy. Stadion Unii Kalety służy mieszkańcom całej gminy, a dzięki licznym inwestycjom jest jednym z najlepszych tego typu obiektów w okolicy.

Władze Kalet jednak nie osiadają na laurach. W planach są kolejne inwestycje. Jednym z problemów jest bowiem budynek klubowy, który po prostu stał się już za mały. To jednak może się niebawem zmienić.

Obiekt przy Fabrycznej ma zyskać pawilon, który znajdowałby się bliżej głównego boiska. Na razie zlecono przygotowanie projektu i dokumentacji, a na ten cel miasto przeznaczyło 125 tys. zł.

Pawilon będzie służyć jako zaplecze administracyjno-socjalne. W dodatku ma posiadać taras, z którego goście będą mogli oglądać rozgrywki piłkarskie. Z czasem jednak przekonamy się, jak ostatecznie będzie wyglądać nowy budynek klubowy, a także ile będzie kosztować jego budowa.

Kalety chcą pozyskać środki na budowę pawilonu z Ministerstwa Sportu. Ma to być forma prezentu z okazji 100-lecia klubu. Unia Kalety obecnie występuje w lidze okręgowej, ale nie ma większych szans na awans do IV ligi.

Stadion Unii Kalety ma zyskać pawilon (wizualizacja)

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: