Kolejna kamienica do remontu? Są takie plany. Rynek ma wyglądać jeszcze lepiej

Rada Miejska podejmie decyzję w sprawie przyznania dotacji na remont starego obiektu w centrum. Jeśli radni wyrażą zgodę, budynek czeka wizualna metamorfoza.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie góry rynek kamienice

Kolejny remont w centrum?

Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek inwestora o przyznanie dofinansowania na odnowienie jednej z kamienic. Pismo dotyczy obiektu przy ul. Rynek 10 i 10a w Tarnowskich Górach. Znajduje się on w Gminnej Ewidencji Zabytków. Działania remontowe mają polegać na wykonaniu prac konserwatorskich - renowacji elewacji, widocznych części dachu oraz stolarki drzwiowej budynku.

Sprawa została przekazana komisji do rozpatrzenia wniosków o udzielenie dotacji w latach 2023-2024 na prace konserwatorskie. 10 maja odbyła się wizja w terenie. Podczas niej stwierdzono, że budynek wymaga odnowienia.

Komisja doszła do wniosku, że wykonanie prac wyszczególnionych we wniosku, tj. renowacji elewacji, widocznych części dachu i renowacji zewnętrznej stolarki drzwiowej budynków przy ul. Rynek 10 i 10a w Tarnowskich Górach, jest słuszne i celowe. Pozwoli to na doprowadzenie do dobrego stanu zewnętrznych elementów budowlanych, które poprzez swoją szczelność warunkują bezawaryjne użytkowanie całości kubatury, w tym wnętrz - czytamy w uzasadnieniu uchwały w tej sprawie.

Planowana dotacja na rzecz prac przy zabytku wynosi 107 315 zł. O jej przyznaniu zadecydują radni podczas LXV sesji Rady Miejskiej. Odbędzie się ona 31 maja 2023 r.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon