Kolejna tragedia nad zalewem? Porzucony ponton, właściciela brak. Policja prosi o pomoc

Na brzegu zalewu Nakło-Chechło znaleziono wczoraj porzucony ponton wraz z innymi rzeczami. Policja wspólnie ze strażakami oraz ratownikami WOPR i płetwonurkami prowadzą poszukiwania. Osoby, które wiedzą do kogo należą rzeczy proszone są o szybki kontakt z policją. Miejmy nadzieję, że nie doszło do żadnej tragedii...

Około godz. 20 jedna z osób przebywających na terenie zalewu zadzwoniła do dyżurnego policji, żeby poinformować go, że znalazła na brzegu niezacumowany ponton. W pobliżu nikogo nie było. Zaraz obok pontonu znajdowało się krzesło turystyczne, a w niewielkiej odległości od tych rzeczy, koc i dziecięca butelka ze smoczkiem.

- Policjanci natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej. Blisko 60 policjantów z Tarnowskich Góra oraz katowickiego oddziału prewencji, wraz z ratownikami Tarnogórskiego WOPR, strażakami oraz płetwonurkami, zaczęli przeszukiwać ogromny teren zalewu. W trakcie kilkugodzinnej akcji służby nikogo nie odnalazły - informuje tarnogórska policja.

Ponton leżał na brzegu już od niedzieli?

Policja próbuje ustalić kto jest właścicielem pontonu. Sprawdzali już samochody zaparkowane na parkingach zalewu i rozmawiali z ich właścicielami. Jak ustalili mundurowi, prawdopodobnie ponton leżał na brzegu zalewu już od niedzieli.

- Pomimo tego, że nie mamy żadnego zgłoszenia i informacji o osobie, czy osobach, które mogłyby nie wrócić do miejsca zamieszkania po wypoczynku nad zalewem Nakło-Chechło w Tarnowskich Górach, w dalszym ciągu prowadzimy poszukiwania, mając nadzieję, że nie doszło do żadnej tragedii. Jeżeli ktoś z Państwa wie, do kogo należą prezentowane na zdjęciach rzeczy lub ktoś z Państwa bliskich wyjechał nad tutejszy zalew i do chwili obecnej nie macie z nim kontaktu, to prosimy o przekazania takich informacji, kontaktując się osobiście lub telefonicznie z dyżurnym tutejszej komendy znajdującej się w Tarnowskich Górach przy ulicy Bytomskiej 6 - proszą policjanci.

telefon: 47 85 342 55 lub 112.

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - informacje

Podsumowanie tygodnia 04.-10.10

Aktywniejsze Zbrosławice - Inicjatywy Oddolne 2021

Inicjatywy Oddolne 2021. Co pojawi się w Zbrosławicach?

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

GCR "Repty" oraz ZPiT "Śląsk" rozpoczynają współpracę

Prof. Marian Zembala

Nagroda Lux ex Silesia dla prof. Mariana Zembali

Nowa inwestycja Veolii w Tarnowskich Górach

Veolia w Tarnowskich Górach na drodze do eliminacji węgla

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Wypadek w gminie Tworóg

Powiat tarnogórski. Trzy wypadki jednego dnia.