Kolejna turystyczna inwestycja w Kaletach. Tym razem nowe atrakcje pojawią się w Ichtioparku

Miasto ma w planach budowę nowej infrastruktury, która urozmaici przyjezdnym gościom pobyt w Zielonym Zakątku Śląska. Potrzebne pozwolenia już są, teraz czas na zdobycie dofinansowania.

UM Kalety
Kalety. Ichtiopark

Centrum Edukacji Ekologicznej w Kaletach

Jak poinformował Urząd Miasta, na terenie Ichtioparku ma pojawić się nowa zabudowa, a dokładniej drewniane pawilony. Każdy z nich będzie poświęcony innej tematyce edukacyjno-przyrodniczej. To jeszcze nie koniec. Powstanie także specjalna wiata, pod którą zmieści się do pięćdziesięciu osób. Umożliwi ona przeprowadzanie wykładów czy lekcji w terenie.

- Nasze miasto posiada już pełną dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę wspomnianego Centrum Ekologicznego - potwierdzają władze gminy.

Teraz samorząd będzie się starać o pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na realizację przedsięwzięcia.

- Miastu zależy, aby w łatwy i przystępny sposób dotrzeć z wiedzą przyrodniczą do młodego pokolenia, ale także wykorzystując potencjał Ichtioparku, zbudować markę, z której Miasto Kalety będzie znane i rozpoznawane - przyznają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Kalety zapraszają

Miasto w ostatnim czasie prężnie rozwija infrastrukturę turystyczną. Kalety znane są z licznych udogodnień dla rowerzystów, ale szlaki czy stanice to nie jedyne atrakcje leśnej gminy. Już za niedługo będziemy mogli zobaczyć nową ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną przy znanym cisie Donnersmarcka.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon