Kolejne dwa czujniki jakości powietrza w Tarnowskich Górach

W naszym mieście pojawiły się dwa kolejne czujniki jakości powietrza Airly. Zamontowano je na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra oraz przy ul. Grzybowej w Sowicach. Czujniki poza poziomem zanieczyszczeń mierzą także ciśnienie, wilgotność i temperaturę.

Urząd miasta

Kolejne dwa czujniki jakości powietrza Airly zostały zamontowane w Tarnowskich Górach. Znajdują się na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra oraz przy ul. Grzybowej w Sowicach. Łącznie w naszym mieście jest już 13 tego typu urządzeń. Pozostałe znajdują się na terenie Rynku, Pałacu w Rybnej i Parku Wodnego. Jakość powietrza jest mierzona także przy Przedszkolu nr 5 w Lasowicach oraz Przedszkolu nr 9 w Osadzie Jana. Czujniki zamontowano również w Sowicach obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, w Strzbnicy niedaleko Tęczowego Przedszkola nr 24, a także w Pniowcu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Czujników nie brakuje także w Opatowiach (obok Filii TCK), Starych Tarnowicach (Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Janasa 11), w Reptach Śląskich (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, ul. Żeromskiego 64). Poza poziomem zanieczyszczeń mierzą również ciśnienie, wilgotność i temperaturę.

Odczyty wszystkich czujników można śledzić online TUTAJ, na głównej stronie Urzędu Miejskiego oraz korzystając z aplikacji mobilnej dostępnej w sklepach AppStore i GooglePlay.

Projekt montażu czujników do pomiaru stanu powietrza realizuje Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta. Pierwsze czujniki wraz Eko-Patrolem i badaniem jakości spalin i powietrza za pomocą dronów pojawiły się w Tarnowskich Górach w 2017 roku w ramach pilotażowego programu „Hajcujymy nie trujymy”.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Zbiory Żywych Archiwów

Zdjęciowi magicy z Tarnowskich Gór ożywiają stare fotografie

Sesje zdjęciowe w tarnogórskiej porodówce

Uroczy pomysł tarnogórskiej porodówki

Aktywny senior 2022

Pani Maria Rogocz z Kalet z tytułem "Aktywna Seniorka" 2022

Tarnowskie góry rowery

O cyklistach w TCK, czyli Tarnogórski Kongres Rowerowy

Tarnowskie Góry Boże Ciało

Uroczystość Bożego Ciała w Tarnowskich Górach - procesje

Wielkanoc w Zbrosławicach

Święta w Zbrosławicach. Wolontariusze odwiedzili samotnych

100 urodziny Weroniki Stroki

Jubilatka z Tarnowskich Gór świętuje setne urodziny.